Kategorie: Aktuálně, Informatika, Žáci a jejich práce

Poznáváme světadíly

Asi poslední větší úkol šesťáků z hodin informatiky. Jak se zhostili zadání o vytvoření prezentace na téma "Světadíl"?

V zadání, které mladí informatici dostali byly přesné instrukce, které informace v prezentaci nesmí chybět. Některé pokyny se týkaly i zpracování. Grafická podoba, počet snímků či animace, už byly plně v režii autorů.

Takhle vypadalo zadání práce:

1) Vyhledej následující informace:
1. stránka (úvodní): Světadíl + mapa
2. a další stránky:
Rozloha světadílu:
Počet států:
Počet obyvatel:

Geografické rekordy:

• Nejvyšší hora:
  • Nejdelší řeka:
  • Největší ostrov:
  • Největší jezero:
  • Největší činná sopka:
  • Největší poloostrov:
  • Nejlidnatější stát:

Poloha: - nejvýznamnější poloostrovy a ostrovy
Povrch: - významné hory, nížiny, pouště apod.
Vodstvo: - významné řeky, jezera
Typické rostliny a živočichové
Významné nerostné suroviny:
Další zajímavosti a zvláštnosti:
Poslední stránka: Autor a školní rok

2) Vyhledej vhodné ilustrační obrázky, ulož si je do své složky a před vložením do prezentace je uprav (hlavně velikost)

3) Vytvoř jednotlivé stránky - informace + obrázek. Texty měl být stručný, nejlépe v bodech (s odrážkami). Nezapomínej ani na autorská práva, takže na stránku vždy (alespoň v menší velikosti písma) uveď internetové adresy, odkud jsi čerpal(a) = zdroje.

4) Vytvoř vhodné přechody mezi informacemi a stránkami. - Animace vám bohužel neukážeme - Google Docs je zrušily, ale třeba se přijdete podívat až budou mít šesťáci referát v hodině zeměpisu.

Časté chyby:

• Nedodržení zadání a chybějící informace.
  • Nedodržení autorských práv - Google a Seznam jsou jen vyhledáváče, čerpali jste obrázky opravdu z nich nebo ze stránek, které jste prostřednictvím nich našli? Ty konkrétní stránky jste měli mít v prezentaci buď přímo pod obrázkem nebo v závěru prezentace.
  • Dlouhé a obsáhlé texty, často jen překopírované - v prezentaci je málo více.
  • Vkládání obrázků - nemůžete obrázky zvětšovat jen jedním směrem - deformujete je. Pokud je obrázek malý, nesmíte ho zvětšovat na celou stránku - je pak neostrý.
  • Čeština - občas brrrrr.

Zde si můžete prohlédnout hotové prezentace. Autoři mají být uvedeni v závěru prezentace.

, Světadíly odpovědět

Na tuto stránku jsem narazil úplnou náhodou, když jsem si na seznamu prohlížel zaindexované stránky našeho webu o cestování a zemích světa www.svetadily.cz. Seznam k vašim stránkách přidal obrázek z našeho webu 1

icon odpověděl(a)

Díky za reakci a hlavně za odkaz na váš web. Myslím, že se našim žákům bude hodit :)