Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Rozdělovali jsme maturitní vysvědčení

A ne jen tak ledajaká. Ve spolupráci s Asociací čarodějnic a se Střední školou kouzel složilo devatenáct malých čarodějek a čarodějů a jedna velká čarodějnice úspěšně maturitní zkoušku.

Pokud si myslíte, že je to jen tak, tak radši nemyslete. Čarodějnická maturita je plná překvapení a nástrah a projít sítem úkolů se podaří jen těm nejotrlejším, nejstatečnějším a nejlepším.
Po zápisu ke zkoušce a požití čerstvě chycených ještě se mrskajících červů, čekal na maturanty skok přes oheň, čarodějnický flus na cíl a do dálky. Tradiční disciplínou byl let na koštěti mezi kužely. Během pokusů strážských hasičů o postavení májky adepti čarodějnictví degustovali elixíry. Největší úspěch měly Lyščý moč a Skažená žluč. Odvar z modřence a Hadí krev jsme v závěru ještě mohli nabídnout i okolosedícím divákům (a ne každý měl odvahu ochutnat).
Občerstveni lektvary vrhli se maturanti do péče o domácí mazlíčky, vyzkoušeli čarodějnickou střelbu, hod kohoutím pařátem na cíl při přípravě vývaru a opravili věštecké zrcadlo. Ze získaných indicií zjistili, že k nalezení pokladu musí projít Zlatou branou. To se opravdu povedlo, poklad byl nalezen a maturita složena. Za potlesku diváků byla předána maturitní vysvědčení a rozdány perníkové mince.

Díky maturitní komise patří:
Všem maturantům, kteří se nebáli a celou zkouškou až k jejímu úspěšnému složení prošli.
Městysi Stráž za bezplatný pronájem veřejného prostranství pro vykonání maturitní zkoušky.
Paní Růženě Kouklové za upečení pokladu, který všem moc chutnal.
Asistentce Adéle Faltusové za úžasnou pomoc a perfektní demonstraci všech úkolů.
Počasí, které vydrželo a vodu udrželo a dolů nepustilo.


Pokud někoho zajímá, co se vlastně dnes ve Stráži dělo, může kliknout zde a seznámit se s jednotlivými úkoly.

Pokud by někdo rád viděl obrazovou dokumentaci, kliká sem do fotogalerie.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , - odpovědět

Jako členka maturitní komise bych chtěla vyzdvihnout zodpovědnou práci asistenta Jirky za zapisování indicií do doplňovačky, která nás dovedla k Zlaté bráně a dospělou čarodějnici Renátku za příkladný postoj k plnění všech úkolů a povzbuzování mladších adeptů čarodějnictví.
Dotaz na kolegyni - jaká je receptura vašeho "dopingového" lektvaru? Vás, kolegyně, nebylo včera možno stíhat 9

icon odpověděl(a)

Ano, ten co uměl psát, byl velmi zodpovědný, toho též chválím. Stejně tak dospělou čarodějnici, hlavně za příkladnou degustaci Odvaru z modřence, který díky jejímu zásahu rovněž nezbyl.

Odpověď na otázku: Myslím, že dopingový účinek na mě má bradavice na nose. :)