Kategorie: Aktuálně, MyslIQ

Patnáctý MyslIQ

... nejen na vánoční téma

Dneska byl kroužek v tomto roce poslední a tak trochu vánoční.

1. Hodnocení Zimního setu

Nejdříve jsme zhodnotily, jak si dvojice poradili se zimními hlavolamy a úkoly. Lepší by bylo hodnocení hned, ale organizačně to vyšlo takto...
Děti si sdělovaly i strategie řešení úloh a jak postupovaly při společné práci.

2. Odhad délky

Na balení dárků používáme různé mašle a stužky. Zkusili jsme si pohrát s naším odhadem délky.
Jedním z úkolů bylo ustřihnout metrovou stuhu, tzn. odhadnutý metr z proužku papírové pásky ("jako mašle"). Potom jsme odhadnuté metry přeměřili, počítali jsme kolik nám do metru scházelo nebo naopak kolik přebývalo. Druhák Jarda Š. se ztrefil úplně přesně - ten má tedy odhad!

3. Obchod s dárky

Mašle na balíčky už jsme měli nastříhané, tak teď do obchodu pro dárky.
Každý účastník měl na zádech připevněný papír s názvem nějakého "dárku" a jeho úkolem bylo zjistit, co za dárek představuje. Děti se vzájemně potkávaly, vzájemně si přečetly, co kdo je a při potkání si dvojice pokládaly otázky, na které byla možná odpověď pouze ANO nebo NE. Postupně získávaly představu, čím asi jsou.
Kdo uhodnul, sednul si ("uklidil se") a počkali jsme, až se všichni "poznali", jaký dárek zastupují.

4. Elektřina

Zahráli jsme si také hru "Elektřina". Tato hra má různé obměny. Různá pravidla najdete třeba ZDE.

5. Kdo naděluje

Tentokrát jsme se rozdělili do čtyř skupin a zkusili vytvořit páry z kartiček, které k sobě patří: kdo naděluje dárky x stát (území), kde naděluje

6. Žertovná věštba

Nakonec jsme si pohráli s magií čísel :). Rychlý součet teček na třech hozených kostkách určil: Co nám přinese Ježíšek a Co nás čeká v novém roce.
S dobrou náladou jsme skončili, tedy jak kdo, mě v příštím roce čekají samé jedničky, ale paní Pilařové hrozí propadnutí, takže ne každý měl s věštbou takové štěstí jako Honzík K., který hodil tři jedničky a tudíž ho ŠTĚSTÍ nemine atd.