Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Hour of Code 2016

Stejně jako v minulých letech jsme se zapojili do celosvětové hodiny kódu. O co jde?

Hodina kódu je celosvětová akce, které se účastní desítky milionů žáků z více než 180 zemí světa. K dispozici jsou jednohodinové výukové programy, v rámci kterých mohou děti (nebo i dospěláci) kódovat = = psát kód = programovat = používat jednoduché příkazy potřebné k tomu, aby postavička na displeji udělala to, co udělat má. Učí se tak rozkládat činnost na jednotlivé kroky, plánovat dopředu i přesnému vyjařování. Pro tyto základy programování přitom nejsou požadované žádné předchozí zkušenosti. Hodina kódu je určena pro všechny zájemce od 4 do 104 let.

Podívejte se, kde všude se letos do hodina kódu probíhala. Najdete nás na mapě?

Letos zkoušeli ve škole programovat žáci od 2. do 6. ročníku. A ještě budeme v následujících týdnech pokračovat ... aneb "Paní učitelko, on něco hraje!" ... nehrál si, programoval. :)

A vy to můžete zkusit také. Ve všech aktivitách (aplikacích, hrách) se postupně učíte krok po kroku využívat jednotlivé funkce. Tady ji máte: Hodina kódu (letošním hitem je u nás CodeMonkey)

Pochlubte se v komentářích, zda se vám povedlo získat certifikát (diplom) za splněné úkoly.