Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Shakespeare ze mlýna?

... ale ne! To nás jen navštívilo Divadélko pro školy.

A to už po několikáté.

Nejprve se do našeho improvizovaného divadelního sálu (čti tělocvičny) usadili děti z mateřské školy a žáci prvního stupně. Shlédli představení Pohádka ze starého mlýna aneb nebojte se hastrmanů.
"Ferdo, ty můj hlupáčku... Když tě mlynář zve na vánoce, tak to neznamená, že dostaneš dárky..." promlouval vodník ke kaprovi  a tělocvičnou prosvištěla jedna ze salv smíchu.

Když malí diváci odměnili herce potleskem, obsadili tělocvičnu starší žáci, aby se dozvěděli, Jak to ten pan Shakespeare vlastně myslel. Kromě sbírání informací o životě a díle slavného dramatika měli někteří šanci se herecky blýsknout - třeba jako strom ve větru. Anebo radši jako strom v bezvětří?

Doufáme, že k nám herci z Hradce Králové nepřijeli naposledy. Představení Divadélka pro školy se u nás totiž vždycky líbí.