Kategorie: Aktuálně, Ostrovy objevů, Školní družina

Plnění úkolů s dalekohledem

Na Tajuplném ostrově plníme tajuplné úkoly a dnes nám s jejich řešením pomohl dalekohled

Už jsme navštívili mnoho ostrovů, ale které ostrovy nám zbývá ještě objevit? Tak tohle byl např. jeden z dnešních úkolů. Pomohl nám při tom dalekohled, protože i s ním musí umět námořníci, potažmo i strážští piráti :), pracovat.

Objevitelé museli do pracovních listů doplnit, které ostrovy ještě navštívíme, zjistili to, když se správně podívali do dalekohledu, tam se jim totiž tyto ostrovy objevily.

A jelikož se námořníci umí orientovat i podle hvězd, stáhli jsme si do iPadu aplikaci Sky Map a zkontrolovali jsme, zda-li je opravdu Slunce tam, kde má být, podívali se, kde se schovává Měsíc a určili alespoň na displeji některé planety a hvězdy.

Dík patří Lubošovi Bednárikovi a Tereze Pachlové za připravené odpoledne s dalekohledem.

Děti, které s námi v pátek nepodnikly noční pirátskou plavbu, si mohly vyzkoušet některé úkoly a pohrát si s novou lodí.