Kategorie: Aktuálně, Informatika

Mluvící písmena

"Jak třeťáci rozmluvili obojetné souhlásky" aneb "Vyjmenovaná slova jinak"

Protože při informatice spolupracuji s třídní učitelkou, tak vím, že vyjmenovaná slova jsou teď neustále procvičována, promrskávána a zkoumána, a tak jsme se s dětmi rozhodli, že i v informatice se jimi budeme zabývat. A uchopili jsme vyjmenovaná slova zase trochu jinak.

Nejdříve se třeťáci rozdělili do čtyř skupinek a vylosovali si do každé dvě souhlásky.
Písmenko museli nakreslit a zopakovat si, kdy se po něm píše "y". Ke každé souhlásce si měli připravit krátký scénář jako představení souhlásky.

Po té pracovali v aplikaci YAKiT Kids, nejdříve souhlásku vyfotografovali a přidali ústa, oči, po té namluvili do 30 sekund vše o daném písmenku:
B, F, L, M, P, S, V a Z.

Odpoledne v družině jsme s dětmi pospojovali natočená videa v aplikaci iMovie do závěrečného videa, na které se můžete podívat.

Pozn. nejsem zastánkyně "pitvořících" se hlásků, ale dnes jsem děti nechala, aby jejich písmenka měla zkreslený hlas, protože kdo ví, jak písmenka opravdu mluví, že :)

A tady jen krátký sestřih z toho, jak děti při informatice pracovaly.