Kategorie: Aktuálně, Fyzika, Fyzika

Strašidelné houkání, "hustý pokusy" a chůze po vodě

Pokusohraní ve škole i doma

"To jsou fakt hustý pokusy!" - šesťáci a sedmáci zkoumali hustotu látek, vytvářeli barevné kapalinové koktejly, zjišťovali, jak která tělesa v různých kapalinách plavou, vznáší se či potápějí.

Podívejte se, jak dopadlo jejich domácí experimentování. Někteří své pokusy nafotili a společně jsme si je nasdíleli. Recepty jednotlivých "koktejlů" máme v učebně. Nejvíce vrstev se podařilo udělat Kačce Kouklové a to 7, pět vrstev udělalo několik dalších žáků a moc se jim experimentování povedlo!

Následuje Bářin pokus k probírané látce o kapalinách - Chůze po vodě.

A v devítce to strašidelně houkalo.

Vysvětlení:

Při otáčení naráží vzduch na otvor v krabičce. Když se mění rychlost otáčení a poloha otvoru, zvuk kolísá. Výška zvuku závisí na velikosti použité krabičky a otvoru v ní.

icon , - odpovědět

Matěji J., přihlaš se u mne o jedničku!
Honzo B., fotka došla dobře!

, Já taky! odpovědět

Já bych si taky přála mít takovou "šílenou" učitelku fyziky! Kde takové rostou?
Každopádně děkuji za sdílení a odvahu dětí všechno si vyzkoušet.