Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., IN-Generation

Podzim s IN(ternet)GENERATION

V tomto školním roce jsme se stali pilotní školou projektu IN-Generation, který je určen žákům základních škol a jejich rodičům a učitelům a týká se internetové gramotnosti všech zúčastněných.

Naším úkolem bylo pracovat alespoň se třemi sadami materiálů, které v rámci projektu vznikly, a poskytnout jejich autorům zpětnou vazbu.

Šesťáci se vydali s "Příběhem do digi světa" a pomocí komiksového příběhu se učili řešit situace každodenního života pomocí digitálních technologií.

Čtvrťáci "Komunikovali v digitálním světě i mimo něj" a učili se volit vhodné prostředky komunikace při řešení modelových situací. A jako bonus jsme si přidali práci s iPady.

A páťáci se zabývali "Identitou online" a zopakovali si, že je třeba chránit své osobní údaje v online světě a ne vždy je nutné a hlavně bezpečné je s ostatními sdílet.

12. února ještě čeká žáky 4. - 9. ročníku interaktivní hudebně-dramatické představení, jehož cílem je zajímavou, kreativní a dětem blízkou formou prezentovat témata projektu a přiblížit jim problematiku především etického chování v online prostředí, prevence kyberšikany a podpory bezpečí v digitálním světě. Vystoupení obsahuje modelové situace, diskuze a komentáře k tématům projektu. (převzato z webu IN-Generation)