Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Hravé odpoledne pro velké i malé děti

O tom, jak děti ve Stráži oslavily svátek.

Včera pršelo. I dnes se od rána nad Stráží honily mraky. Oči organizátorek Dětského dne sledovaly oblohu a tlačily černotu pryč. Marně. Obloha černá zůstala. Pršet ale nezačalo. Naštěstí.

A tak se ve dvě hodiny mohlo školní hřiště zaplnit dětmi i dospělými. Podle oficiálního sčítání lidu se na ploše pohybovalo 150 lidí.

Teď pozor! Úloha pro malé matematiky: Ze stopadesáti lidí, byla polovina dospělých. Kolik bylo dětí? Správnou odpověď najdeš na konci článku.

Další pozor! Vyplň si následující dotazník:
1) Umíš skákat v pytli?
2) Prolezeš látkovým tunelem?
3) Trefíš alespoň jeden kroužek na tyčku?
4) Udržíš v ruce udici a povede se ti chytit rybu?
5) Najdeš poslepu oslíkův zadeček a připíchneš mu správně ocásek?
6) Ujdeš alespoň metr, než ti z hlavy spadne pytlík s pískem?
7) Udržíš se na chůdách?
8) Co ty a košíková? Trefíš se míčem do koše alespoň někdy?
9) Stačí ti tři pokusy, abys dostal míč nohou do fotbalové branky?
10) Prohodíš tenisák otvorem 20 x 30 cm?
11) Víš, který konec kroketové hole je ten správný?
12) Umíš skákat přes švihadlo?

Spočítej si, kolikrát jsi odpověděl ANO.

12- 10 Jsi správné dítě. Svůj svátek pořádně oslav.
9 - 7 Stárneš. Než začneš slavit Den dětí, uplácej si aspoň deset bábovek z písku.
6 - 4 Ať děláš, co děláš, čas nezastavíš. Nesmutni a vezmi si lízátko.
3 - 0 Dítě už nejsi, ale i dospělost má své světlé stránky. Třeba, třeba .. můžeš dělat radost dětem.

A když děti všechno tohle zvládly, nakoupily si za získané penízky ceny a upekly si buřtíky na ohni.

A pak? Pak začalo pršet.

Akci pořádal oddíl ASPV ženy při TJ Sokol Stráž za finanční podpory Městyse Stráž a sponzorů - paní Knoppové, paní Karbanové, paní Komárkové, paní Tiché, paní Fronkové, strážských Baračníků a Charity.

Fotografie najdete ZDE a ještě TADY.

Řešení slovní úlohy: Na ploše se pohybovalo asi 75 dětí (Asi, protože nevíme, zda se všichni zapsali).