Kategorie: Aktuálně, Učíme se, Učíme se

Lesní pedagogika aneb 3. a 4. ročník v přírodě

Po prvním májovém dni jsme neodolali volání divočiny a vyrazili s panem Jaklem z LČR do lesa.

Lesní pedagogika s odborníkem na slovo vzatým. Prožili jsme dopoledne plné zajímavostí a her v rozkvetlé přírodě - voňavém lese. Určitě i pro otrlého zálesáka jako je pan Jakl, to bylo dopoledne plné překvapení. Studentíci byli opravdu bezprostřední a někdy tak trochu zapomněli, proč jsme vlastně na vycházce, a kolik neznámých věcí je všude kolem nás. Opět jsme museli dát za pravdu J. A. Komenskému, když hlásal, že opakování je matkou moudrosti. Možná nepředpokládal, že bychom potřebovali opakovat nepřetržitě a moudrost přesto není zaručena.

Někteří členové výpravy nás zásobovali různými hláškami a veselými příhodami.
Otázka: Kdo z vás děti už jedl zvěřinu?
Odpověď: Já, žížalu.

Otázka: Co tě to kouslo?
Odpověď: Chlupatý mravenec.

Čas ubíhal, svačiny mizely od prvních minut cesty, sluníčko více a více pálilo a nohy už ke konci cesty vypovídaly službu. Bylo zřejmé, že na rozdíl od pana Jakla, nejsme vůbec zvyklí chodit. Po dobrém obědě jsme někteří toužili už jen po sprše a kanapíčku.

Lesní pedagogika má už v naší škole tradici, tak že v roce 2013 s panem Jaklem opět v lese! Fotografie autorského týmu jsou přílohou.

icon , - odpovědět

Mě by zajímaly i dnešní hlášky šesťáků a sedmáků. Z doslechu vím, že také dost perlili.

icon , - odpovědět

Vy jste mě zase teda pobavili, ty hlášky nemají chybu 5