Kategorie: Aktuálně, Žáci a jejich práce, Informatika

Čtyři roční období

Páťáci stále pracují se Zonerem Callisto.

Po úvodních hodinách, kdy se učili tvarovat křivky, používat různé druhy výplně a vytvářet přechody, aby obrázek vypadal opravdu reálně, měli dnes za úkol vytvořit svoji verzi čtyř ročních období.

Úkolem bylo vybrat vhodný motiv a ztvárnit ho, pomocí známých nástrojů, a zvolit vhodnou barevnost typickou pro dané roční období. To vše v časovém limitu 45 minut (pravda počítala jsem spíš s tím, že budou v práci pokračovat ještě příští hodinu). Výsledné práce jsou vytvořené během 15 - 20 minut a nesplňují základní požadavky - použité jsou víceméně pouze základní tvary nabízené aplikací, nebylo použité tvarování. Stejně tak výplně jsou zvolené zejména ze základní palety. V mnoha případech musíte i přemýšlet, co to vlastně na obrázku je.

Škoda.

Grafický editor si nyní můžete stáhnout zdarma. Takže kdyby si některý z páťáků chtěl opravit známku, může téma zpracovat doma znovu a výslednou práci mi poslat na školní e-mail.