Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Naše heslo zní ...

Rekordní Rekordyáda

Letošní školní spaní se konalo pod patronací Agentury DNS (Dobrou Noc Stráž), která hledá výjimečné a talentované lidi a výkony a shromažďuje kuriozity pro své muzeum.
DOPLNĚNA FOTODOKUMENTACE.

Aby se mohla začít psát strážská kniha rekordů, vypukla v pátek úderem půl šesté Rekordyáda.
Po registraci a akreditaci se rekordní počet 58 závodníků a 6 členů realizačního týmu sešel v tělocvičně, kde všechny přivítala Renata Dlouhá - nadšená sportovkyně, kondiční trenérka, mistryně sportu a sportovní komentátorka. Představila nejen Agenturu DNS, ale také své kolegyně Jarku Širokou, bývalou baletku, sportovní teoretičku a propagátorku pohybu a Hanu Bystrozrakou, totálního sportovního antitalenta s nadáním najít výjimečné lidi. Na čestné tribuně zasedli zahraniční delegace a významní hosté z Velké Británie, z Kanady a ze Dvora Králové.

Po úvodním slovu se na sportovišti objevila olympijská pochodeň, která nad ním plála po celou dobu Rekordyády. Po důkladné rozcvičce za zvuku moderní hudby, během které Jarka Široká zázračně zhubla, následovala nultá disciplína - sestavení a předvedení funkčního létadla. Po dvaceti minutách jsme měli možnost spatřit kreace Dělové koule, Vlaštovčího reje, Vzducholodi, Létajícího psa, Verčoletu s posádkou, Akrobatické stíhačky, Špionážního letounu, Stázčina létajího motýla, Vrtikrutu, Bonětického vrabce či létajího balónu MoHaKuRa.

Protože nultá disciplína byla neměřitelná, následovala výroba létajího talíře a hod talířem na dálku. V této disciplíně závodníci doslova narazili, protože některé talíře  měly snahu prorazit stěnu tělocvičny a letět dál. Vzhledem k použitému materiálu - plastové víčko a modelína - zůstaly však všechny stroje uvnitř našeho vymezeného prostoru, a tak jsme naměřili pouze rekordních 16,2 metrů letu.

Při druhé disciplíně se znovu zahřáli všichni a to při minutovém skákání snožmo přes švihadlo. I zde se objevovaly rekordní výkony - 140, 123 či 114 přeskoků.

Třetí disciplína měla za úkol umožnit závodníkům nabrat druhý dech. Měli za úkol během patnácti minut nastříhat co možná nejdelšího hada z PET lahve. Hadi byli opravdu dlouzí, ten nejdelší měřil celých 1283 cm.

Týmová spolupráce byla vyžadována při disciplíně nazvané Výška, během které měli závodníci postavit za minutu co možná nejvyšší věž z dřevěných kostek. Někteří začínali stále dokola, protože věže padaly. Ta nejvyšší byla postavena z dvaceti kostek.

Svou přesnost mohli závodníci ověřit při kreslení nohou podle předlohy či v rámci doplňkové disciplíny "jeden fix, 4 provázky a 4 ruce", kde byl třeba opět týmový duch a kvalitní komunikace.

Sílu postupně vyzkoušeli všichni závodníci v přetahování lanem, kdy byli kvůli bezpečnosti rozděleni na předškoláky, mladší školáky, starší školáky a dospělé.

Přes krásné jarní počasí se nám podařilo zachovat dostatek sněhu na vrh sněhovou koulí na cíl. Následná koulovaná byla také velmi osvěžující.

V poslední disciplíně měli všichni společně dokázat, jak jsou nabiti silou a elektřinou. Během minuty byla zeď tělocvičny pokryta mikrotenovými sáčky.

A protože každá sportovní akce má svůj konec, skončila i naše Rekordyáda. Na závěrečném ceremoniálu předvedly týmy svá hesla a bojové pokřiky:

  • Jak se tu dobře soutěží, vyřídíme v Souměři!
  • MoHaKuRA všechno zvládá, rekordy dnes překonává!
  • Všechno se nám líbilo, hodně se to zdařilo!
  • Školo, školo školičko, chytrá jsi jen maličko. Baterka už v té tmě svítí, na zahrádce roste kvítí!
  • Rychlí koně HEJ HEJ HEJ
  • My jsme bonětičtí vrabci, děkujem za strážskou akci!
  • Heja heja hou, všichni do postele jdou!

Bylo rozdáno 58 certifikátů a uhasla olympijská pochodeň.

Za chvíli bude půlnoc a obě improvizované ložnice pomalu tichnou. Dobrou noc všem přejí Dlouhá, Široká a Bystrozraká z Agentury DNS.

Pro přiblížení atmosféry navštivte naši FOTOGALERII.


Pokud vás zajímá, jak se taková akce plánuje, nahlédněte do příslušné stránky na WIKI Metodického portálu a tím i do naší kuchyně.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Pozdravujem všetkých účastníkov REKORDYÁDY. Boli ste skvelí! Nielen organizátori, ale aj deti. Skvelé disciplíny, skvelá atmosféra - je to cítiť nielen z fotografií, ale aj z komentárov. Škoda, že sme sa nemohli zúčastniť aj my. Určite sa necháme inšpirovať a niektoré disciplíny odkukáme. Napríklad zdobenie telocvične elektinou nabitými mikroténovými vrecúškami je úplne super nápad. Verím, že sa deti statočne vybláznili. Jednotky s hviezdičkou si zaslúžia aj nadšené športovkyne Dlhá, Široká a Bystrozraká. Klobúk dole nad nápaditosťou, originalitou a najmä nadšením, s akým túto akciu pripravili a doviedli do zdárneho konca. Radosť chodiť do takej školy! 3

icon odpověděl(a)

Janko, moc děkujeme za komentář. Také rádi sledujeme, co se děje u vás Ilavě a budeme rádi, když i po skončení našeho společného projektu "Naše heslo zní: Každý je v něčem nejlepší!" zůstaneme v kontaktu a zase společně něco vymyslíme. :)

odpověděl(a)

Veľmi rada, teším sa. 5

icon odpověděl(a)

Ano, moc se těšíme. Vaše nápady jsou báječné.
Zatím vymýšlím "stromové" nápady, výzkumy, činnosti...

icon , V tisku! odpovědět

V úterý 20. 3. vyšla krátká zpráva o Rekordyádě s fotografií v Tachovském deníku a v některém dalším vydání bude věnován naší akci větší prostor. Sledujte proto denní tisk 3
Další článek o Rekordyádě vyjde i v týdeníku Školství.

icon odpověděl(a)

Dnes 22. 3. celá stránka v Tach. Deníku..., kdo nemá, může se podívat na nástěnce ve škole.

icon odpověděl(a)

případně najdete naskenový článek zde .. https://www.zsstraz.cz/index.php?a=1094

, Poděkování odpovědět

Děkujeme všem organizátorkám za úžasnou akci! 9

icon odpověděl(a)

Rádo se stalo 9

icon odpověděl(a)

organizace je jen malá část akce .. důležitý je také průběh a nadšené konání účastníků .. takže díky i vám za účast - bez vás by to prostě nefungovalo :)

, - odpovědět

budou fotky

icon odpověděl(a)

Fotky samozřejmě budou. Jen jich bylo nafoceno asi 400, takže je třeba vybrat ty nejlepší a zpracovat je.

odpověděl(a)

To já se na ně také těším a znovu si to užiji 5

icon odpověděl(a)

To je pravda,fotil jako o život,také se na fotky těšíme... 9

, - odpovědět

Přespolní účastník Marek Jarošík moc děkuje agentuře DNS za krásný zážitek 5

icon odpověděl(a)

rádo se stalo :)

icon odpověděl(a)

Marek byl v naší škole jako "doma" 3

icon odpověděl(a)

To je pravda.Jako by tam patřil=DDD 5

icon odpověděl(a)

A nehodlá Marek přestoupit? Šikovných dětí není nikdy dost :)