Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Učitelé v lavicích

Zatímco děti mířily k domovu, pedagogičtí pracovníci školy zasedli do lavic.

V odpoledních hodinách nás navštívili pánové Jan Jílek a Petrl Kubečka ze společnosti 24U. Přijeli na naše pozvání a přivezli s sebou kouzelný kufr.
Po úvodní prezentaci, která sloužila k seznámení s iPady a k naznačení toho, jak je použít ve výuce, otevřeli kufr a začala praktická výuka. Jak zapnout, jak ovládat, jak se připojit k internetu, k projektoru, jak fotografovat, jak vyrobit vlastní knížku.
Doplňovali jsme písmenka, skládali puzzle, vybarvovali, hráli na kytaru, zkoumali jsme periodickou soustavu prvků či jsme se toulali po hvězdách. Sestavovali jsme slovní úlohy, zkoušeli jsme grafomotorické cviky, porovnávali jsme tvary a učili se anglickou výslovnost. Putovali jsme po mapách světa současného i po těch historických.

A takle nějak to vypadá, když se učitelé učí.

PS: Snad nás kouzelný kufr na chvíli navštíví zase v dubnu. A když se to povede, potkají se s ním i děti.

icon , - odpovědět

Já jsem moc ráda, že tahle možnost pidiškolení existuje a osobně se moc těším na zapůjčený kufr.

Tak si tak říkám, že když už ty technologie kolem nás jsou, musíme dětem ukazovat, jak je smysluplně využít. A teď nemyslím jen iPady. :)

, - odpovědět

Moje jablecne srdce jasa nad dalsimi nadsenci :)

, Hra odpovědět

Je vidět, že když to zaujme, tak jde spíš o hru. A všude to je stejné. Prostě krása a radost z objevování nového. Gratuluji. :D

, Pozornost odpovědět

... a jak všichni dávají pozor!
Závidím :-)