Kategorie: Soutěže, Aktuálně

Recitační soutěž - školní kolo

Ve středu 22. února 2012 bylo možné z učebny hudební výchovy slyšet místo písní verše a prózu. Do soutěže se přihlásilo celkem 27 žáků, z čehož jsme měli všichni opravdu radost.

Program byl rozdělen na dvě části s ohledem na vyučovací rozvrh.

Jako první se předvedli žáci 2. stupně.
7. r. E. Hepnerová, M. Kochtová. E. Ludvíková a L. Vojtechová, které tvořily I. kategorii.
Nejlépe básnické dílo prezentovala Lenka Vojtechová.
8. r. L. Petrášková , I. Koktová; 9. r. A. Komárek, kteří tvořili II. kategorii. Zde bylo rozhodování poroty velmi těžké. Prvenství získal Aleš Komárek.

Druhá část soutěže pro žáky 1. stupně začala ve 13.00 h. Recitace se pro některé stala rychlostním závodem (snad v obavě, aby jim neujel autobus), ale i tak se verše a texty velmi dobře poslouchaly.
Z 1. r. se zúčastnila A. Trenklerová - jako předskokan dalším dvěma kategoriím.

V I. kategorii bylo nejvíce recitátorů. 2. r. reprezentovala B. Horáková, A. Dlasková, K. Šebelíková , T. Novotný, J. Martinec, M. Ebenhöh, T. Lavičková.
3. r. zastupoval F. Habart, M. Novák, M. Wofová, M. Rajtmajerová, A. J. Faltus, S. Veishaiplová a L.Sochorová.
První místo obsadila Lucie Sochorová, druhé si vybojovala Bára Horáková a třetí místo získal s nejdelší básní Michal Novák.

II. kategorie už tak početná nebyla. Ze 4. r. recitoval V.Gregor a K. Kouklová, přidali se i z 5. r, a to P. Pinta, J. Brejcha a B. Květová.
Vybírání nebylo opět vůbec lehké. V konečném hodnocení získala největší podporu Bára Květová s překrásně přednesenou prózou, druhé místo obsadila Kateřina Kouklová a jako lev bojoval i Jan Brejcha, který získal třetí místo.

Všem zúčastněným děkujeme za velmi pěkný kulturní zážitek.

Učitelé

PS: Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat školu 6. března 2012 v Tachově.
Ostatní recitátoři si jistě za svůj vynikající výkon zaslouží bod do celoroční soutěže.

icon , - odpovědět

S paní ředitelkou jsme se šli podívat alespoň na kousek soutěže. Zjištění, kolik šikovných dětí ve škole máme, je velmi příjemné. Mezi řešením různých neplech a problémů, byl včerejší zážitek opravdu pohlazením. Děkuji dětem za to, že udělali něco "navíc". Všem vítězům držím palec, aby uspěli i v okresním kole.
Mám z vás radost (a chvílemi i příjemné mravenčení po těle :) )