Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Flat Stanley

Cíl cesty - Calgary

Ve čtvrtek se vrátili ze své dlouhé cesty další odvážní cestovatelé - Radek s Míšou W. Chcete vědět, co se dozvěděli u kamarádů v kanadském Calgary?

Z deníku našich cestovatelů:

16. ledna
Radek a Míša přijeli do naší školy - Langevin Science School. Žáci 2. ročníku byli nedočkaví a zvědaví, odkud přijeli. Přiložené mapy byly skvělý způsob, jak ukázat, kde je Stráž.

17. ledna
Radek s Míšou se připojili k naší výuce. Společně jsme se šli podívat na přednášku Briana Skerryho. Je to fotoreportér časopisu National Geographic. Fotografuje hlavně oceán - strávil více než 10 000 hodin pod vodou. Radek s Míšou také zapózovali na několika fotografiích.

18. ledna
Ve středu s námi pracovali ve třídě. Pomáhali našim žákům psátpříběhy a vytvářeli s námi schéma mokřadu na nástěnce. Učili jsme se, jak mokřady zabraňují špinavé vodě, aby se vracela do řeky. Míšu to velmi zaujalo a přivedlo ji to k přemýšlení o moři.

19. ledna
Po škole zůstali Radek s Míšou s panem Therou, který provázel školou nové zájemce o studium na naší škole. Vyprávěli o své cestě a také o tom, jak placatí žáci putují po světě a navštěvují různá místa.

24. ledna
Radek s Míšou byli s dětmi na tělocviku, kdy jsme pracovali na vymýšlení nových tanečních kroků. Radek i Míša vytvořili vlastní sestavu. Bylo to zábavné.

30. ledna
V pondělí se s námi Radek s Míšou učili o tom, které materiály dobře izolují. Žáci vytvořili řadu zajímavých hypotéz o tom, který materiál je nejlepší. Na konec došli k závěru, že se nejlépe osvědčila kombinace alobalu, papíru a látky.

31. ledna
Dnes se s námi naši noví přátelé - Radek s Míšou rozloučili. Byl čas, aby se vrátili domů a vyprávěli tam o svých dobrodružstvích.
Milý Radku,
děkujeme, že jsi nám napsal. Je vážně skvělé, že máš rád tělocvik a sport - to my také.
Naše škola je ale speciální, protože se zaměřuje na vědu. Děláme hodně terénních výzkumů a projektů. Naším tématem je teď voda. Zabývali jsme se dopadem přívalové vody na naše řeky a budujeme mokřady kvůli filtraci naší vody. Dělámes spoustu zajímavých činností a hodně skvělých věcí.

Milá Míšo,
bylo skvělé mít tě tu na návštěvě. Jsme skutečně rádi, že tě zajímá moře, protože my se teď učíme o vodě. Žijeme uprostřed prérie, takže nás neobklopuje oceán, na druhou stranu ale náš stát (Kanada) má oceán ze tří stran - Tichý, Atlantský a Severní ledový. U nás ve městě máme hodně velkou řeku Bow River. Naše pozorování směřujeme na řeku a blízké parky. Také jsme už letos navštívili několik mokřadů.

Ještě jednou díky vám oběma za návštěvu

Vaši přátelé ze 2. ročníku

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.