Kategorie: Aktuálně

Sprichst du Deutsch?

První únorový den probíhala na naší škole olympiáda z německého jazyka.

V tomto olympijském roce to nemůže ani být jinak. I na Základní škole ve Stráži čekala na naše němčináře jedna disciplína. Na pomyslnou startovní čáru se postavilo celkem devět závodníků z osmé a deváté třídy. Do cíle doběhli všichni, někteří však překonávali překážkový běh a prodělali různé karamboly. Vítězem našeho olympijského klání je Aleš Komárek z deváté třídy, spolu s ním se okresního kola v Tachově zúčastní také druhý nejlepší účastník František Pták. Žáci si losovali jedno z německých konverzačních témat, na řadu tak přišly tyto tématické okruhy: Reisen, Unsere Stadt, Ferien, Kultur a Kleidung. Součástí soutěže byl vedle toho i popis obrázku. Naše díky patří paní Šárce Dostálové, která zasedala v porotě.

, Olympiáda v NJ odpovědět

4

Vielen Dank an Frau Alena Vaňousová Direktor, Frau und Frau Dostálová Sarka Nemeckova Lehrer.