Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Žáci a jejich práce

Vánoční inspirace z družiny

Malinká ochutnávka z vánočního tvoření v družině.

Žádný materiál nenecháme ladem :)

Nejdříve jsme ze školní kuchyně získali lahvičky od Actimelu, který žáci dostávali ke svačince či k obědu. Pěkně jsme lahvičky vymyli a sloupli etikety a podívejte se jaké z nich vznikly hvězdičky na náš školní venkovní stromeček, zvláště když jsme do nich vpletli pruhy z bývalého kosmického oděvu (celofánu) jedné mimozemšťanky, která svoji masku z loňské hry pro výrobu věnovala.

Jindy jsme zase od rodiny Terezky Lavičkové dostali zbytky korkového obložení a z nich jsme udělali ozdůbky trvanlivé a připomínající perníčky.

Hvězdičky z lahvičky od Actimelu

Pomůcky

vymyté lahvičky od Actimelu, nůžky, zlaté stužky či zbytky zlatého, stříbrného celofánu apod., drátek

Postup

• vymyté lahvičce odstřihneme dno a nastříháme ji na proužky až k hrdlu
  • rozložíme na hvězdičku
  • proplétáme cik cak stužky nebo pruhy celofánu
  • zavěsíme na drátek

P1050105.JPG P1050101.JPG

ozdobička vypadá dobře zepředu i zezadu :)

Ozdoby z korku

Pomůcky

zbytky korkového obložení či dlaždic, bílá barva (tempera, akryl), malý štěteček, šablony nebo vykrajovátka cukroví, centrofix, nůžky, drátěný háček

Postup

• na korek obkreslíte slabým centrofixem vybrané tvary (podobně jako na perníčky - domečky, stromečky, ryby, komety, srdíčka...)

• tvary ozdob vystřihnete

• dekorujete bílou barvou podobně jako opravdové perníčky
  • zavěsíte na háček

P1050114.JPG P1050118.JPG

P1050125.JPG připraveno na školní vánoční jarmark (věk 1., 2. tř.)