Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=975  •  Vydáno: 9.12.2011 16:45  •  Autor: Jaroslava Pachlová

Vánoční inspirace z družiny

Malinká ochutnávka z vánočního tvoření v družině.

Žádný materiál nenecháme ladem :)

Nejdříve jsme ze školní kuchyně získali lahvičky od Actimelu, který žáci dostávali ke svačince či k obědu. Pěkně jsme lahvičky vymyli a sloupli etikety a podívejte se jaké z nich vznikly hvězdičky na náš školní venkovní stromeček, zvláště když jsme do nich vpletli pruhy z bývalého kosmického oděvu (celofánu) jedné mimozemšťanky, která svoji masku z loňské hry pro výrobu věnovala.

Jindy jsme zase od rodiny Terezky Lavičkové dostali zbytky korkového obložení a z nich jsme udělali ozdůbky trvanlivé a připomínající perníčky.

Hvězdičky z lahvičky od Actimelu

Pomůcky

vymyté lahvičky od Actimelu, nůžky, zlaté stužky či zbytky zlatého, stříbrného celofánu apod., drátek

Postup

P1050105.JPG P1050101.JPG

ozdobička vypadá dobře zepředu i zezadu :)

Ozdoby z korku

Pomůcky

zbytky korkového obložení či dlaždic, bílá barva (tempera, akryl), malý štěteček, šablony nebo vykrajovátka cukroví, centrofix, nůžky, drátěný háček

Postup

P1050114.JPG P1050118.JPG

P1050125.JPG připraveno na školní vánoční jarmark (věk 1., 2. tř.)