Kategorie: Fyzika, Aktuálně

Zmrzlináři

Sladká fyzika je za námi. Aktualizace i pro ostatní zájemce.

Teorii jsme převáděli do praxe, a protože se mi na recept na zmrzlinu ptali i z ostatních tříd, vkládám sem postup a recepty na netradiční výrobu zmzliny. Podělíte se i vy o vaše zkušenosti a vylepšení?

Na stránkách Tvořivého pokusohraní najdete vše potřebné a zde to je: Je libo zmrzlinu?

Tři zmrzlinářské týmy soutěžily o nejlepší zmrzlinu. Součástí aktivity byl i protokol o záznamu provádění "zmrzlinářského" experimentu (deváťáci měřili teplotu mrznoucí směsi, zopakovali si vše o tání a tuhnutí, vyvozovali pojmy námraza aj., dělali nákresy pokusu...).

Časem dodáme i recepty a návody na výrobu zmrzliny bez použití mrazáku či zmrzlinovače. Tuto zmrzlinu si můžete připravit i v létě na zahradní párty a ještě si zasportovat při přípravě. Na fotografiích vidíte, že některé týmy místo třepání směsí, míchání apod. si prostě se vznikající zmrzlinou házely :)

Nejlepší zmrzlinu připravil čistě dívčí tým (Anička, Romča, Kristýna a Eliška). Byla vanilková.

Bohužel některé zmrzliny místo sladké chuti měly slanou příchuť - no, experimenty se vždy úplně nevyvedou, ale dá se z toho vyvodit poučení pro příště!

icon , =D odpovědět

Doufám,že moje děti budou mít také tebe na fyziku.Vypadá to jako fyzikální zábava než,co jsem měla ve škole já,chichi.Dělat si při hodině zmrzku,mňam.No,ale nevim,jak by mi chutnala ta slaná... 5 5 5

icon odpověděl(a)

Já doufám, že si na zmrzlináře "zahrajeme" i ve družině :)

icon odpověděl(a)

a hlavně .. Jarka ještě do té doby vychytá postupy :)

icon odpověděl(a)

To určitě jo,je velikánská šikulka!!!