Kategorie: Aktuálně, Fyzika, Fyzika

Příprava na Techmanii

V pátek 23. 9. proběhne v hodinách fyziky příprava na exkurzi do Techmania Science Center v Plzni

Budeme pracovat s webovými stránkami www.techmania.cz

stránka Aktuality

1. Na co je zaměřena hudební expozice Music4Kids a co si na ní můžete vyzkoušet?

2. Co je Bit Byte Beat? Spusť si video a už víš, co budeš dělat?

stránka Edutorium - všechny články i obrázky můžeš použít ve svých školních pracích, jen musíš uvést Techmanii - Edutorium jako zdroj

3. Najdi si jeden exponát, který tě zaujal a popiš jej:
(6. tř. - Mechanika, 7. tř. - Optika, 8. tř. Elektřina a magnetismus, 9. tř. Akustika, kmity, vlny nebo Termika)

4. Najdi, čím se zabývali a co vynalezli tito vědci:

Thomas Alva Edison -

Marie Curie - Sklodowská -

Jaroslav Heyrovský -

5. V části Fyzika v pozadí si vyber námět na referát či projekt na toto pololetí a zpracuj jej do konce prosince.

6. Vyzkoušej si své znalosti v testu Pouť k planetám. Jaké byly tvoje znalosti?

(Malá "postřehovka" na závěr: ve fotogalerii najdete snímky, kde poznáte bývalé žáky naší školy, např. tři loňské deváťáky. Najdete je?)

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , - odpovědět