Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Učíme se

Den Země v první třídě

Na čtvrtek jsme se všichni moc těšili a přáli si pěkné počasí. Měli jsme totiž naplánovanou vycházku do lesa. Čekala nás schůzka s panem hajným Květem, sázení stromků, sbírání odpadků, které do přírody nepatří a také vědomostní a pohybové hry.

Počasí se vydařilo, nikdo z účastníků nechyběl a podařilo se nám skoro vše splnit. Proč skoro?

Venku bylo tak krásně, že se nám nechtělo spěchat do školy a vyrábět koláž - „Co do lesa nepatří". Vyrobíme ji později.

Měli jsme opravdu moc práce! Sbírali jsme odpadky (a že jich je všude dost a dost), všímali jsme si přírody kolem, jak se probouzí, sázeli stromky, jedli, pili, soutěžili ve vědomostních otázkách, šplhali po laně atd. .

Vše uvidíte na fotografiích. Není jich mnoho, protože nevydržely baterie ve fotoaparátu. Přesto se podařilo zachytit to nejdůležitější.

Děkujeme panu Květovi za ochotu a pomoc při přírodovědných vycházkách. Máme ho rádi a určitě mu v budoucnu nedáme pokoj!

K zamyšlení nám posloužil fakt, že všechny děti věděly, že se v lese nemá křičet, ale uskutečnit se nám to nepodařilo. Snad příště!