Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Návštěva Národního divadla očima žáků

V minulém týdnu navštívili žáci 2. stupně Národní divadlo. Jaký v nich cesta na večerní představení do Zlaté kapličky zanechala dojem?

Dne 27. 3. 2014 jsme se školou byli v Národním divadle. Od školy jsme odjížděli v 15:30. Autobusem jsme jeli cca 2,5 hodiny. Vystupovali jsme u mostu Legií. Poté jsme šli asi 500 metrů, než jsme byli u divadla. Chvíli jsme museli počkat, protože bylo ještě zavřeno. Mezi tím jsme si rozdali lístky. Když otevřeli, vešli jsme do divadla a šli jsme se usadit na svá místa na 1. galerii.
Představení začalo v 19:00. Jmenovalo se to Sluha dvou pánů. Hlavní roli tam hrál Miroslav Donutil. Trvalo hodinu a půl než byla 1. přestávka, a pak už žádná jiná nebyla. Představení skončilo v 22:00. Šli jsme na místo, kde jsme předtím vystupovali. Museli jsme čekat asi 5 minut než autobus přijel. Cestou zpátky polovina dětí usnula. Když jsme přijeli do Stráže, tak už tam na nás čekali rodiče a jeli jsme s nimi domů.

Dan Pták, 8. roč.

A co zaznamenali ostatní osmáci?

Jitka Nápravová: V hlavní roli hrál Miroslav Donutil. Divadlo se mi moc líbilo.

Marcel Vlček: Divadlo bylo velmi komické a herci si dělali naschvály. Divadlo se všem moc líbilo.

Martin Šebelík:
Měl jsem lístek a na tom lístku, jsem měl napsáno, kde sedím. Měl jsem číslo 56. Všichni jsme seděli na první galerii. Shora jsme měli krásný výhled.
Byla tam krásná výstava kamenů.
Když jsme jeli domů tak byla celá Praha osvícená.
Přijely jsme do Stráže, dal jsem dobrou noc panům učitelů a paním učitelkám a jel jsem se domů vyspat. V pátek jsme pak měli volno. To byl super výlet.

Jirka Brada:
Před divadlem nám dali učitelé vstupenky a říkali nám,ať je neztratíme, jinak bychom museli stát před divadlem. Když jsme tam vešli, tak jsme měli ještě 15 minut, tak jsme se mohli kouknout, jak vlastně vypadá celé Národní divadlo.

Autorkou fotografií je Lenka Vojtechová z 9. ročníku. ... Děkujeme.

icon , - odpovědět

Děkuji osmákům za jejich postřehy, omlouvám se těm, jejichž příspěvky jsem zkrátila i těm, jejichž postřehy se zde neobjevily. Zprávičky si byly hodně podobné.

Děkuji i Lence Vojtechové za možnost zveřejnit její fotografie.

Určitě uvítáme i postřehy a fotografie od všech ostatních, kteří v minulém týdnu Národní divadlo navštívili.

Komentujte zde a případně si řekněte o email, kam poslat fotografie. Díky 10