Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Rozloučení s IX. třídou

Nedávno jsme se vítali před školou. Přesto je to už deset měsíců. Uteklo to jako voda a dnes jsme se loučili. PŘIDÁNY FOTOGRAFIE

Nejprve nám Divadélko Pod peřinou předvedlo svou novou hru - Bajky.

Po té se nám představili budoucí prvňáci.

Předávali jsme množství diplomů a pochval.

A nakonec to nejdůležitělší. Rozloučili jsme se s deváťáky a deváťáci se rozloučili s námi.

Vážení učitelé, zaměstnanci, žáci a přátelé školy,

když začne život, tak jenom spíme, jíme a hrajeme si, ale pak přijde čas, kdy se musíme naučit něco nového. Náš osud nás do učení přivanul právě sem. Na místo, kde jsme vyrůstali, na místo, kde jsme si našli nové přátele i první dětské lásky. V průběhu let někteří naši spolužáci odcházeli a noví zase přicházeli. Nakonec jsme zůstali v takovém hojném počtu, jak tu dnes stojíme.

Stejné to bylo i s našimi učiteli, na prvním stupni si nás přehazovali jako horkou bramboru. Snad nám to ve vzdělání nijak neuškodilo a dopracovali jsme se na takovou úroveň, na jakou jste si přáli. Devět let s námi asi nebylo jednoduchých, zvláště v posledních letech, když jsme byli ta známá, nejhorší třída na škole. Byla to určitě naše zásluha, ale mnoho řečí okolo, bylo samozřejmě zbytečných a pro nás sužujících.

Nyní tu stojíme i přes všechny překážky skoro jako dospěláci, ale přesto máme všichni strach jako malé děti, strach z toho, co nás čeká. Víme, že naše cesta nyní nebude jednoduchá, ale doufáme, že se s novým životem nějak popereme.

Jménem svým i jménem všech spolužáků bych chtěl poděkovat obětavým rodičům za to, že nám vždy věřili a podporovali nás v našem snažení, byť někdy se zaťatými zuby. Děkujeme naší paní ředitelce a všem kantorům, kteří nás toho tolik naučili, i když to s námi neměli chvílemi vůbec lehké. Nesmíme zapomenout poděkovat i všem zbylým zaměstnancům školy. Vy všichni jste nám dali slušný základ do života a teď záleží na nás, jak s ním naložíme.

Ale svět se nepřestane točit s koncem jedné éry. Bude se točit pořád a my půjdeme dál svojí cestou. My sice teď odcházíme, ale nahradí nás jiní. A jak zpívali Queeni: "Show must go on"!

Ostatní fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

, - odpovědět

Nešly by nějaké fotky přidat už dnes :)? 7

icon odpověděl(a)

Pan učitel Bártík nafotil 363 fotek ... a chce to určitý čas je probrat :) Navíc v posledních dnech není večer internetové připojení ve Stráži příliš stabilní a byl skoro zázrak, že se povedlo vystrkat ven alespoň ta videa :)