Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Žáci a jejich práce

Kouzelný trojúhelník a jeho zákonitosti

Fraktální trojúhelník - spojení matematiky a umění

Podívejte se na náš dokončený tzv. Sierpinského trojúhelník (je to fraktální útvar vytvořený vykreslováním rovnostranných trojúhelníků).
Pracovaly na něm děti od přípravné třídy až po třeťáky.

Slíbila jsem dětem, že sem vložím odkaz na stránku s fraktály: Fractal foundation, videa zde.

(Fraktály jsou pohoří, oblaka, blesky, sněhové vločky, toky řek, stromy i listí, cévní systémy živočichů, komůrky v plicích, DNA, dále i rozložení hmoty v galaxiích, hvězdokupy, ale i povrch obrobku, tvar trhlin i vad v obrobku i nástroji, či dokonce časový vývoj akcií na burzách všeho druhu, časové změny inflace, zadlužení států i vývoj kurzu měny. Dá se říci, že fraktály jsou všude v okolí...)