Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Bezpečný den

V pondělí, 30. 4. proběhl na naší škole pro všechny ročníky „Bezpečný den".

Začalo se zdravovědou a praktickými cvičeními s obvazy pod vedením třídních učitelů. V 8:45 (o přestávce) byl vyhlášen požární poplach pod dohledem našeho bezpečáka pana Dvořáka. Nikdo nevěděl, kdy bude poplach vyhlášen, tak jsme čekali na reakce, rychlost a ukázněnost během evakuace. Všichni byli na seřadišti před školou za 2:20 min., ale chyběla paní Pachlová, která byla v kabinetu Fy. Škola už doutnala a tak paní ředitelka zavolala hasiče. Během několika minut to vše začalo: houkání sirény, příjezd hasičů, záchrana paní Pachlové. Vše dobře dopadlo.
Poté členové místního SDH ukázali dětem techniku, vyprávěli o zásazích a o členech hasičského sboru. Na základě toho, dostaly děti test, který ověřil, jak poslouchaly.
Následovala druhá polovina projektu. Pro 1., 2. ročník jsme pozvanli o pana Končického s dopravním hřištěm a děti trénovaly jízdu na školním hřišti.
Děti od 3. ročníku jezdily 2 trasy po Stráži pod dohledem policie. Tady bylo docela smutné, že děti z vesnic si kola přivezly a některé strážské děti si nebyly schopné kola zajistit.
Letos se nepodařilo zajistit odborníky na 1. pomoc, protože měli jiné povinnosti. Ale i tak doufám, že den se podařil, děti zase něco nového viděly, slyšely a naučily se.

Fotogalerii najdete ZDE.