Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Žáci a jejich práce

Frotážové modely

Využití frotáže v našem "družinovém návrhářství"

Frotáž využívá zajímavé struktury předmětů, které se pomocí měkkých pastelů přenášejí na papír.

A jelikož děti stále v minulých dnech frotážovaly a frotážovaly, protože objevily různé destičky se zajímavými strukturami, které jsou přímo určené pro tuto výtvarnou techniku, tak nás dnes napadlo výsledky frotáže využít jako návrhy vzorů na textil - šaty, trička...

Vytvořili jsme "na koleně" tři modely (tzn. 2 modelky a 1 modela :-D, kteří mají vystřižené šaty či tričko a vytvořený papír se vzory se zasune pod ně do složky) a módní přehlídka mohla začít.

Některé zajímavé návrhy můžete posoudit i zde:

Krásná "maminka" a její šaty:

Tričko pro kluka:

Šatičky pro malou slečnu:

, - odpovědět

Ahoj z Lidic. Děkuji "Módnímu salonu" ze Stráže, potěšili jste mi "voko", moc pěkné modýlky. Sám jsem si zkusil také něco ušít.V roce 1990, jako dospělý muž (44) jsem si to vyzkoušel v kurzu šití, kde byly samé ženy. Klukům jsem ostudu neudělal, co jsem si ušil (kalhoty, bundy, košile, čepice) jsem i s hrdostí nosil. Byly to originální modýlky, které se nedaly nikde koupit. Při prohlížení vašich návrhů jsem si vzpomněl na školu. V 8. třídě jsme navrhovali kravaty. Vystříhali jsme si z papíru tvar kravaty a barevně navrhovali. Bylo to mnohem složitější než namalovat nějaké zátiší podle modelu. Přeji hezké dny. U nás mají děti jarní prázdniny. Pozdravuji paní Jaroslavu i Hanu.

icon odpověděl(a)

Zdravíme do Lidic. No, nevím, nevím, jak by to u nás dopadlo, kdybychom vzali do rukou jehlu 4

, módní přehlídka odpovědět

Super, moc se mi to líbí, že bych si nechal ve Vašem salónu ušít svoji letní garderobu? :D

Zdraví Slávek Hora

icon odpověděl(a)

Ok .. přijeď si 16. března nechat vzít míru :)

Myslím, že střih na kraťasy a plavky zvládneme také 3

icon , - odpovědět

Vzhledem k rychlosti jakou šijete, uvažuji, že i já si nechám u vás spíchnout nějaký pěkný kousek pro běžné nošení :)

icon odpověděl(a)

No, jistě, zvládneme i velké večerní 5 Dnes to byl jen takový zkušební rozjezd, ale po "mramorování" u nás bude chtít šít každý.
Takže píšu Tě první do pořadníku!