Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Místní knihovna, Stalo se ...

Druháci v knihovně

12. 3. druháci v rámci Měsíci knihy navštívili místní knihovnu.

Pravda je, že druháčci nemuseli kvůli návštěvě knihovny ani sundat bačkory, protože místní knihovna se nachází v budově naší školy. Někteří nevelký prostor knihovny dobře znají, protože ji pravidelně navštěvují, někteří se ale ocitli v knihovně poprvé.

Nejdříve byli druháci seznámeni s provozem a fungováním knihovny. Už ví, jak se do knihovny přihlásit a jaká tam fungují pravidla.

Také si zahráli spoustu her a prošli pohádkovým kvízem. Např. podle vylosovaného písmene hledali v dětském oddělení příslušné autory, upřesnili si podle čeho si knihy vybíráme, seznámili se kromě známých autorů i s ilustrátory dětských knih. Dále doplňovali chybějící dvojice literárních postav, ve družstvech splnili úkoly pohádkového kvízu. Knihovnické kartičky jim pomohli se zorientovat v různých žánrech apod.

Vyučující hodina byla na vše v knihovně krátká, takže pro pořádné probádání a seznámení se s publikacemi budou muset přijít druháci do knihovny ještě jindy. Někteří se už těší na čtvrtek, kdy je knihovna pro veřejnost otevřená.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.