Zdroj: http://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=1078  •  Vydáno: 12.3.2012 10:05  •  Autor: Jaroslava Pachlová

Druháci v knihovně

12. 3. druháci v rámci Měsíci knihy navštívili místní knihovnu.

Pravda je, že druháčci nemuseli kvůli návštěvě knihovny ani sundat bačkory, protože místní knihovna se nachází v budově naší školy. Někteří nevelký prostor knihovny dobře znají, protože ji pravidelně navštěvují, někteří se ale ocitli v knihovně poprvé.

Nejdříve byli druháci seznámeni s provozem a fungováním knihovny. Už ví, jak se do knihovny přihlásit a jaká tam fungují pravidla.

Také si zahráli spoustu her a prošli pohádkovým kvízem. Např. podle vylosovaného písmene hledali v dětském oddělení příslušné autory, upřesnili si podle čeho si knihy vybíráme, seznámili se kromě známých autorů i s ilustrátory dětských knih. Dále doplňovali chybějící dvojice literárních postav, ve družstvech splnili úkoly pohádkového kvízu. Knihovnické kartičky jim pomohli se zorientovat v různých žánrech apod.

Vyučující hodina byla na vše v knihovně krátká, takže pro pořádné probádání a seznámení se s publikacemi budou muset přijít druháci do knihovny ještě jindy. Někteří se už těší na čtvrtek, kdy je knihovna pro veřejnost otevřená.