Kategorie: Stalo se ..., Aktuálně

Světový den výživy na 1. stupni

V pondělí 17. 10. 2011 probíhal další projektový den.

Z každé třídy bylo slyšet, co bychom měli jíst a pít, kolikrát denně, proč jsme baculatější, proč některé děti umírají hlady, ale také to tu vonělo ovocem a zeleninou.

Soutěž o nejchutnější ovocný nebo zeleninový salát naše žáky motivovala natolik, že ve výrobě těchto pochutin nastal lítý boj. Všichni se ohromě snažili a i když ve třídách byl mumraj, ruch a následně i nepořádek, přesto výsledek byl famózní. To byly dobroty! Porota složená z asistentek naší školy neměla vůbec lehkou úlohu. Bylo velké štěstí, že se dětem z druhého a třetího ročníku podařila vyrobit jeden z takových salátů (ZELNÝ), který porotě zachutnat a vynesl je na první příčku vítězného žebříčku. Gratulace patří i páťákům, kteří byli jen o pomyslný vlásek druzí a ostatní obsadili krásné třetí místo. Byl to opravdu kulinářský zážitek!

Podívejte se ...