Kategorie: Aktuálně, Podívejte se

Druháci na návštěvě

V krátké době jsme již podruhé s druháky navštívili pana Andrleho na zahrádce za Stráží. Radek nám s tatínkem domluvil setkání, a ne ledajaké.

V upraveném zahradním domečku na nás čekaly ANDULKY. Pan Adrle nám při první návštěvě ukázal všechny své svěřence, naučil nás rozpoznat samečky od samiček. Mohli jsme si prohlédnou i hnízda s mnoha vajíčky. Děti si stihly zahrát stolní fotbal, prozkoumat všechna zákoutí zahradního domku a vyzkoušet vše, co zde rodiče Radkovi připravili pro potěšení.

Dnes nás lákalo ještě něco jiného. Narozená, a již opeřená mláďata andulek. V některých hnízdech ještě byla vajíčka, ale opravdu jsme viděli i páreček rodičů s opeřenými bílými mláďaty. Ostatní andulky využily možnosti a pěkně se mezi námi proletěly. Dvě si udělaly mezipřistání na mé a Vašíkově hlavě. Prolétávaly jak stíhačky a nejlegračnější bylo, když se na sebe dívaly do zrcadla. Jsou opravdu moc pěkné a každý toužil si je pohladit, ale to se nám moc nedařilo. Někdo vydržel obdivovat opeřence, ale ostatní už prchali za chatku. V mžiku hrála dvě družstva „volejbal" na improvizovaném hřišti. Někdo se věnoval horolezectví a někdo jen tak trávil čas na houpačce. Ani se nám z tohoto malého dětského království nechtělo. Málem bylo po svačině. Cestou tam i zpět proběhlo intenzivní pozorování všeho zajímavého. Vše pochopíte, když se podíváte na fotografie.
Moc a moc děkujeme Radkovi a jeho tatínkovi, že nám umožnili strávit tak pěkné chvíle u nich na zahrádce. Díky.

icon , - odpovědět

Já už jsem s Ráďou předběžně domlouvala návštěvu na začátku školního roku s družinovými dětmi, aby "tohle všechno" nezůstalo skryto těm ostatním... To už budou andulky velké...
Ještě to tedy domluvit s tatínkem - byla bych ráda, kdyby to vyšlo.

icon , moc hezké odpovědět

Myslím, že by Ráďa mohl průběžně fotit vývoj malých andulek a mohli bychom je přidat k "našim" hrdličkám :)

a ostatní druháci jsou jistě také schopní badatelé, takže bychom mohli po prázdninách udělat velkou galerii "Co jsem o prázdninách viděl(a)"