Kategorie: Aktuálně, SPOLU, Učíme se

Vyprávíme příběhy

Jak druháci vyprávěli příběhy

Dnes proběhly další tandemové hodiny ve II. třídě. Zatímco jedna skupinka pracovala ve třídě s paní učitelkou a skládali příběh z vytištěných obrázků, druhá skupinka se přesunula do školní družiny, kde jsme pomocí nám známé aplikace My Story plnili podobný úkol.

Příběh byl zadán také pomocí obrázků. Jednotlivé stránky v knížce byly ale přeházené. Prvním úkolem tedy bylo obrázky seřadit tak, aby byl jasný příběh. Po té dostaly děti za úkol příběh vyprávět a své vyprávění do elektronické knihy nahrát. Děti pracovaly většinou ve dvojici, mohly se při nahrávání střídat nebo  využít dva hlasy při rozhovorech postav.

Učili jsme se nejen nahrávat hlas, ale také spolupráci ve dvojici a ohleduplnosti, když bylo třeba nerušit při nahrávání ostatní.

Obrázky použité v příbězích pocházejí z knihy ŽVANDA A MELIVO Ester a Milana Starých (vydal Knižní klub v roce 2008, ISBN: 978-80-242-2188-5).

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Kontrola captcha
Text