Kategorie: Aktuálně, Informatika

Zakládáme čtenářský deník

Dalším úkolem šesťáků při práci s textovým editorem bylo zpracování stránky čtenářského deníku.

Kromě dovedností souvisejících s počítačem a s textovým editorem (správné psaní, typografická pravidla, úprava a vkládání obrázku) se šesťáci museli poprat se svými knížkami a vyhledat v nich potřebné informace. Dále bylo třeba, aby dokázali formulovat hlavní myšlenky knížky. Museli také zamyslet nad postavami a jejich jednáním. Posledním úkolem bylo vytvoření ilustrace.

Protože nás trošku (víc) zlobila technika a postupně se nám blokoval jeden počítač za druhým, máme pro vás hotové zatím jen dvě stránky.
Verča Svobodová doporučuje k přečtení knížku Heidi děvčátko z hor a Štěpánka Kubenová Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka. (Děvčata chválím za pečlivou domácí přípravu).

Další doporučení:
Martina Masaříková - Tábor plný trampot
Adéla Faltusová - Jaká je Irma
Josef Diviš - Městem chodí Mikuláš
Iva Koktová - Pohádky ze světa zvířátek
Honzík Pilař - Mravenci se nedají
Honzík Pilař - Hopík závodníkem
Radim Ebenhöh - Mikulášovy patálie
Honzík Pilař- Maková panenka a motýl Emanuel

icon , Knihovna odpovědět

Moc se mi vaše práce z informatiky líbí.
Za nápad s čtenářskými deníky bych dal paní učitelce velkou 1 a s hvězdičkou.
Až toho tady bude více, můžu si vaše práce vytisknout a dát do místní knihovny? (Když zapátrám v paměti, tak zrovna tito žáci v ve druhé třídě psali svoje pohádky a ty pak visely v knihovně, některým předškoláčkům jsem je musela neustále při každé návštěvě číst...).
Moc díky.

icon odpověděl(a)

A mně žádnou pohádku nenapíší .. fňuuuk .. a jak by se krásně vyjímaly tady na webu v části Žáci a jejich práce .. fňuuuuuuk 7 (možná bychom je jako mimoškolní aktivitu bodíkem do školní soutěže ocenili).

Co se čtenářského deníku týče, děkuji za pochvalu. Byla bych ráda, kdyby se k nám někdo přidal nebo kdyby alespoň šesťáci pokračovali i s dalšími knížkami. Na webu máme místa dost (co říkáte, bando šesťácká? :) ). Noooo a s tím zveřejněním v knihovně, to si musí rozmyslet autoři. 10