Kategorie: Aktuálně, Around the World with math

Kolem světa s matematikou - představujeme se

Letos se pokusíme spolupracovat na eTwinningovém projektu v němž je komunikace vedena v angličtině.

Nápad na projekt Around the World with math vznikl na konci loňského školního roku, kdy jsme s osmáky (nyní deváťáky) začali putovat po světě prostřednictvím slovních úloh. Putovali jsme po Velké čínské zdi, šplhali na sochu Svobody či jsme jen dělali kolo kolo mlýnské. A protože jsme se při řešení některých úloh dozvěděli spoustu zajímavých informací, usoudili jsme, že je třeba je poslat dál do světa. Navíc - strašně rádi kreslíme (někteří) a slovní úlohy jsou na to ideální.

Našli jsme partnery z Turecka, Gruzie, Ukrajiny, Chorvatska a Španělska (a kdo ví, jestli se naše řady ještě nerozšíří). Teď už jen čekáme, až i  ostatních zemích začne školní rok a všechny zúčastněné země se zapojí do práce. Její výsledky můžete sledovat ve Twinspace a zde na školním webu.

A tohle je část našeho týmu:

Osmáci se taky brzy představí, jen to ještě neví. :)