Kategorie: Aktuálně, Informatika, 12) Aplikace do placek

Na nákupu

Jak jsme při informatice nakupovali.

Se čtvrťáky jsme strávili aprílovou informatiku ve společnosti iPadů a aplikací My PlayHome Stores a Book Creator.

My PlayHome Stores je aplikace s níž si vyhrají hlavně menší děti. Také věnována věkové skupině od 4 let.
K dispozici jsou 4 obchody a kopec postaviček. V obchodech nakupujete, zkoušíte zboží, ochutnáváte, platíte. Aplikace je výborná pro rozvoj komunikačních schopností, pro trénink konverzace v angličtině, uplatnění by jistě našla i v rámci čtenářské gramotnosti či slohu nebo dokonce při sestavování slovních úloh.

Se čtvrťáky jsme ji využili k tvorbě situací pomocí obrázků. Měli za úkol vymyslet příběh, seskládat potřebné ilustrace a uložit si je pomocí snímání plochy.

V další fázi jsme použili Book Creator a vytvářeli jsme malé obrázkové knížky s doplněným textem. Book Creator je v plné verzi placený. My jsme si zatím vystačili s Lite verzí, která ovšem umožňuje vytvoření pouze jedné knihy.

Finální verze jsme pak uložili na issuu.com a vy si je můžete prohlédnout.

Jak se nám práce dařila? Vzhledem k tomu, že škola vlastní 4 iPady, pracovali jsme ve čtyřech skupinách.

Filip, Kristýna a Timo nevytvořili úplně ideální tým a nedokázali se mezi sebou domlouvat a spolupracovat.

Lépe šla práce Adamovi, Matyášovi a Tomášovi, kteří se skvěle doplňovali a při práci s iPadem se střídali.

Matti a Honza si nejprve zapomínali obrázky ukládat, a pak už neměli tolik času, aby si jich vytvořili dostatek. Pracovali ale jako tým.

Terezce, Amálce, Barče a Klárce práce odsejpala. Opravdu pracovaly společně a zaslouží si velkou pochvalu.