Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Strašidelný rej s vyhlášením Miss dýně

Byl pátek večer a kalendář oznamoval, že tento den patří Památce zesnulých. Ideální podmínky pro náš strašidelný rej s lampiónovým průvodem.

U hřbitova na nás tentokrát čekala babička, lehce dezorientovaná, pořád se na všechno ptala a mezi účastníky hledala buclaté tvářičky a masitá stehýnka.
Děti rozsvítily lampiónky a průvod se vydal obcí. Auta musela počkat, průvodem kličkovala strašidla a pomalu jsme se přesunuli ke škole, kde byla vyhlášena letošní Miss dýně.

Do soutěže se nominovalo 20 soutěžních kousků. Mohli jste vidět dýně usměvavé i oči valící, čarodějnici, sovu, ptáčky, dýně malé i dýně velké.
Porota složená ze tří nezávislých strážských občanů - paní Hluché, paní Dostálové a pana Hrušky - vybrala tři nejkrásnější, nejoriginálnější, nejhezčí .. prostě Miss dýně.

1. místo - Jakub Komárek
2. místo - Barbora Nováková
3. místo - Dominika Hálová

Čas po vyhlášení Miss byl určen pouze otrlým a nebojácným, kteří si troufli na strašidelnou stezku. A také těm, kteří se chtěli ohřát u ohně a pochutnat si na pečené klobásce.

Kdo nebyl, podívá se na fotky. A kdo byl, ten přijde určitě i za rok.