Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Cesta za poznáním

Pohled na zalesněnou Přimdu nás už dlouho lákal k návštěvě. Ve středu 6. 6. 2012 se podařilo výpravu uskutečnit. Účastníky expedice se stali žáci celého prvního stupně naší školy.

První zastavení bylo na meteorologické stanici, kde nás pan Novák (tatínek Michala Nováka) ujistil, že nebude dopoledne pršet - opravdu nepršelo. Nejdůležitější informace o počasí a ukázka různých měřících přístrojů všechny moc zajímala, ale naše cesta musela brzy pokračovat dál.
První skupina mladších žáků měla možnost vystoupat k cíli přímo, ale podmínkou bylo zjišťování co možná největšího množství informací o Přimdě.
Druhá skupina starších žáků zamířila do sídla CHKO Přimda a pustila se do vyhledávání informací na vystavených panelech. Ty bylo nutné doplnit do připravených pracovních listů. Těžká, ale zajímavá práce. Někteří pracovali opravdu vzorně. Následovala návštěva informačního centra. Pán z infocentra si jen povzdechl nad tím, že některé žáky zajímaly především informace o cenách vystavený suvenýrů. Po krátkém občerstvení byl čas následovat první skupinu, pročíst informační panely, všímat si všeho okolo a dorazit k cíli.
Tím byla samozřejmě druhá nejstarší kamenná stavba v Čechách - zřícenina hradu Přimda.
Všichni jsme se na vrcholku Přimdy ve zdraví sešli a mohli odpočívat. Aktivně. Kreslilo se, četlo, doplňovalo, prohlíželo, ale i tak trochu rošťačilo, aby paní učitelky a asistentky měly ty správné zážitky. Z tajuplného hradu se nikomu moc nechtělo, ale vidina zmrzlinky v podhradí nás přeci jen vylákala na cestu zpět. Odjezd linkového autobusu nám dovolil opravdu jen jednu zmrzlinu a chvilku strávenou na dětském hřišti. Ještě okružní cesta do Stráže a výprava se stala minulostí.

Všichni jsme byli tak trochu unaveni, ale cesta do historie za to určitě stála. Podívejte se sem a sem.