Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Návštěva v knihovně

Březen za kamna vlezem a nejlépe s knihou! Jak to vypadalo, když děti z 1. až 4. třídy navštívily místní knihovnu.

Byl první jarní den, ale venku zima s poletujícími vločkami a mrazem štípajícím do tváří. Přesně podle přísloví BŘEZEN - ZA KAMNA VLEZEM a nejlépe s knihou. A protože ne každý se k pěkné a zajímavé knize dostane, vypravili se žáci 3. a 4. třídy do místní knihovny a ani se nemuseli přezouvat, protože knihovna, kterou spravuje úřad městyse, je umístěna v budově školy. Zmínění žáci zde nebyli poprvé a někteří z nich navštěvují knihovnu pravidelně v otevírací době pro veřejnost ve čtvrtek od 16 do 18 hodin.

Děti v knihovně plnily zábavné a zároveň naučné úkoly (Najdi dvojici, Lhaní dovoleno, Knihovnická abeceda), hrály pohádkové hry (Poznej, kdo jsem, Na krále), poslouchaly strašidelnou pohádku (O princezně, která jedla uhlí) a nakonec si každý vybral knihu podle svého vkusu. Děti byly velice pozorné a atmosféra byla vynikající. Určitě se do knihovny brzy vrátíme, hlavně vyměnit přečtené knihy.

Do „POHÁDKOVÉ KNIHOVNY" se v pondělí 23. března dostali i žáčci 1. a 2. třídy.

Jak to v knihovně vypadalo při obou návštěvách se můžete podívat ve fotogalerii.