Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Soutěže

Skákání s klokanem

Kdo si chtěl ve čtvrtek 19. března zaskákat s klokanem, nemusel kvůli tomu jezdit do Austrálie. Nešlo totiž o klokana volně žijícího, ale o klokana matematického. Takže zájemci vlastně ani neskákali, ale spíš měli za úkol podumat nad několika matematickými úlohami.

Učitelé matematiky letos zaveleli, a tak se 15. ročníku této matematické soutěže zúčastnili všichni žáci, kterých se týkala - tedy od druhé do deváté třídy.


Soutěž probíhá na všech školách v tentýž den. Na základních školách se soutěží ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník), Kadet (8. a 9. ročník).
Úlohy jsou rozděleny do tří skupin, za 3, 4, a 5 bodů. Soutěžící vždy vybírají jednu z několika možných odpovědí. Při správné odpovědi se příslušný počet bodů přičítá, při nesprávné se jeden bod odčítá, při žádné odpovědi se ani neodčítá ani nepřičítá.
Aby se nestalo, že někdo ze soutěžících bude na konci hluboko pod nula body, dostává každý Cvrček hned na startu 12 bodů a ostatní kategorie bodů 24.
Výsledky za školu se odesílají okresnímu koordinátorovi, který je dále zpracovává a odesílá. Po několika úrovních zpracování jsou pak vytvořeny výsledky republikové.


A jak to letos u nás dopadlo?

Kategorie Cvrček - maximum 60 bodů

1. Petr Knopp 40 bodů
2. Bára Květová 38 bodů
3. Matěj Končický 36 bodů

Kategorie Klokánek - maximum 120 bodů

1. Adéla Faltusová
73 bodů
2. Vojta Ludvík
51 bodů
3. Martina Masaříková
50 bodů

Kategorie Benjamín - maximum 120 bodů

1. Simona Burešová
65 bodů
2. Lukáš Koubek
61 bodů
3. Petr Svoboda
54 bodů

Kategorie Kadet - maximum 120 bodů

1. Martin Novotný
46 bodů
2. Michal Samec
41 bodů
3. Ondra Moos
39 bodů

Jako hosté se soutěže zúčastnili Adéla Vojtechová, která navštívila Cvrčky, a Petr Bártík, který posílil tým své třídy v kategorii Benjamín . Ostudu určitě neudělal, ikdyž mohlo to být lepší. Možná ho ale vyvedli z míry soutěžící, kteří mu odevzdávali kartu odpovědí dříve, než on se dostal za prvních osm úloh. Bohužel se nejednalo ani o rychločtenáře, ani o geniální matematiky. Je škoda, že na naší škole se zvyšujícím se věkem zřejmě ubývá matematických buněk.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout buď na nástěnce ve škole a nebo, když už to tady čtete, také v tomto dokumentu.

A co říkal klokan? Že příští rok přijde zase.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, pozdrav odpovědět

vy ste mi ujradli tři body ve skole na nastence jsem mne o try body vic
4

icon odpověděl(a)

Milý lexo88, kterýpak ty seš? Na nástěnce ve škole je vytisknutý tentýž dokument, jako je tady vložený jako odkaz. Neukradlo ti ty body jen tvé vlastní oko? 2