Kategorie: Aktuálně, Informatika, Informatika

Na co použít mumie?

Co všechno šesťáci a páťáci zjistili o používání mumií.

Při informatice pracujeme s textem. Cílem hodiny s mumiemi bylo, aby děti četly s porozuměním, vyhledávaly v textu informace, řídily se psanými instrukcemi a trénovaly formátování textu v textovém editoru.

Text, na kterém jsme trénovali, se týkal používání mumií nejen pro vědecké účely.

Víte například, že:

• obvazy z mumií sloužily jako palivo?
  • noha nebo ruka mumie byla oblíbenou výzdobou krbových říms?
  • se mumie přidávaly do čarodějných směsí?
  • se prášek z mumií přidával do barev, aby malba nepopraskala?
  • se částmi mumií léčily všechny možné choroby?
  • se z obvazů mumií dělal papír?

A jak děti odpověděly na otázku, jak by mumie použily?

• Bára - Použila bych ji na hraní. S mými bratranci bychom si třeba hráli, že jsme ji našli ve starověkém Egyptě a ona by tu noc záhadně obživla.
  • Prokop - Nechal bych ji ležet!
  • Vláďa - Zavolal bych policii
  • Martin - Dával bych jí rozkazy, aby nezabíjela lidi.
  • Lukáš - Použil bych ji jako strašidlo na malé děti, kdyby zlobily.
  • Dan - Já bych si s mumií hrál a strašil bych  s ní lidí.
  • Bára - Já bych ji použila jako strašidlo na zahrádku, aby odháněla vrabce. Nebo bych ji dala ven před dveře, aby odháněla zloděje a zlé lidi.
  • Jitka - Použila bych ji na zahradu, aby odháněla ptáky. A nebo bych ji dala na garáž, aby odháněla zloděje.
  • Robin - Já bych ji nechal tam, kde je.
  • Jirka - Spálil bych je do kotle nebo bych je dal do divadla jako strašidla.
  • Honza - Jako sluhu a bodyguarda.

A jak byste použili mumii vy? :)

icon , - odpovědět

Já přemýšlím, že bych mumie použila na stěhování .. kdyby jich bylo dost, mohli by udělat "živý" řetěz od bytovky k domečku a to by byl fofr :)

Na jaře by se pak asi hodily jako hnojivo do skleníku, případně znovu jako levná pracovní síla na výkopové práce :)

icon , - odpovědět

Ahoj do Stráže. Tak už jsem přišla na to, jak využít mumie... Na lámání jazyka!
Zkuste si slovo mumie říct třeba desetkrát nebo patnáctkrát nahlas rychle za sebou, zvládnete to? Zajímalo by mne, kdo bude nejlepší... 2