Co takhle udělat průvodce po zajímavostech Strážska? Poznáte, že na území naší obce Stráž, ke kterému patří ještě dalších 10 částí, je mnoho zajímavého, jak v přírodě, tak i z hlediska historického. První část bychom věnovali vodě. Blíží se jaro, potůčky zurčí, rybníky ožívají a okolo nich za chvíli budou rozkvétat květiny. Podívejte se na náhled budoucí knihy o rybnících, potocích, tůňkách v okolí Stráže.

Fotografie vodních ploch, potoků, tůněk, bývalých mlýnů, vodníků a rusalek posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

(Kdo bydlí v obci Staré Sedlo, Třemešné a jinde může poslat také fotografie z jejich okolí - to budou bonusy a těšení se na delší výpravy, až to bude možné.)

Také si můžete vyrobit ze suché trávy, listů a větviček malou MORANU (je to figurka znázorňující zimu, také se říká vynášení smrtky a vítání jara) a vyrobenou MORANU pošlete po vodě a s ní všechno zlé pryč. Každé foto hozené malé MORANY do proudící vody bude odměněno.

Tak jaké zajímavosti přidáte do průvodce vy? Foťte, pište...

Další průvodce Strážskem by mohl být o okolních kopcích a turistických trasách pouze v rámci naší obce. Další zase by byl zaměřen na historii a památky. Atd. 

A nezapomínejte, ať už jdete lesem nebo okolo rybníka, že lesy, louky, rybníky někomu patří. Chovejte se tedy, jako byste byli na návštěvě, neodhazujte odpadky a chovejte se tiše. Pokud je někde nápis "Zákaz vstupu", tak jej respektujte. PS: Návrh názvu Cesty ze vsi navrhla paní ředitelka :) 

 
Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se