Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=841  •  Vydáno: 3.8.2011 15:04  •  Autor: Alena Tučímová

Tvoření s gepardem

Nemáte co dělat? Tak vás i s rodiči zvu na malou návštěvu Lednice na Moravě. A POZOR - máte možnost soutěžit.

Každý rok jezdím v létě aspoň na měsíc za kamarády ze společnosti Zayferus právě do lednického areálu. Předvádějí během ukázek lety a lovy s dravými ptáky. Samozřejmě kořist je tažena na navijáku na obrovské louce. Třešinkou na dortu už druhým rokem je ukázka lovu s dvouletým loveckým gepardem. Běžně se svým chovatelem plaší zvěř na brněnském letišti, v létě má ale také prázdniny a máme ho v Lednici. Po ukázce je dokonce možné si geparda pohladit a pomazlit se s ním. Posílám všem alespoň pár foteček na ukázku.

Hrajte si s gepardem i vy, žáci školy. Kdo chce, ať namaluje obrázek geparda, udělá ho z keramiky, vytvoří prezentaci, zjistí o gepardech co nejvíce informací atd., prostě co vás napadne. Svůj výtvor odevzdejte do 15.9. paní učitelce Pilařové a tři nejlepší získají velikou fotografii právě našeho geparda. Takže hodně inspirace a hlavně žádnou nudu, užijte si zbytek prázdnin co nejlépe.