Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=783  •  Vydáno: 30.4.2011 21:17  •  Autor: Hana Pilařová

Předmájové malování

Zatímco hasiči chystali májku k její premiéře, zatímco začínal vonět guláš a grilované maso, začal se asfalt před školou plnit obrázky.

Malí výtvarníci se rekrutovali z řad předškoláků, strážských školáků a jindeškoláků. Nad zdárným průběhem výtvarničení dohlížely maminky, které vždy přispěchaly s radou, co by se ještě dalo do obrázku doplnit.

A tak se objevily čarodějnice s doprovodem koček a netopýrů. Strašidelný hrad se smutným králem, s čarodějnicí uvězněnou ve sklepení a se spoustou tajných chodeb. Také traktor. Nebo raketa s mimozemskou posádkou. Moře plné ryb a lodí. I ponorka plavala u dna moře. Rozsvítila se celá řada sluníček, rozkvetly květiny. Vyrostl ovocný sad.

Kristýnka Havrdová, Kristýnka Kříženecká, Klárka Sazimová, Radek Andrle, Michal Sikyta a Lucka Sochorová si připíší bodík do školní soutěže (pokud jsem na někoho zapomněla, doufám, že se o bodík také přihlásí). Snad se příště najde více malujících školáků, křídy máme.