Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=654  •  Vydáno: 8.12.2010 18:42  •  Autor: Hana Pilařová

Básníci a zpěváci, spojte se - Vánoční koleda pro RECYKLOHRANÍ

Recyklohraní a společnost EKOLAMP vyhlašují netradiční úkol pro letošní Vánoce! Složte pro ně speciální vánoční koledu, užijte si při tom spoustu legrace a získejte další body do Recyklohraní.

Zadání úkolu
K vánocům neodmyslitelně patří kromě dárečků a cukroví také vánoční koledy. Vaším úkolem bude jednu takovou netradiční pro nás složit. Jak na to:

  1. na www.recyklohrani.cz v sekci aktuální úkoly (po přihlášení se pod vaším ičo a heslem) si vyberte a stáhněte některou z nabízených vánočních melodií - Rolničky, Já bych rád k Betlému, Nesem vám noviny, Narodil se Kristus pán
  2. na vybranou melodii vymyslete „recyklační koledu", která bude mít alespoň 3 sloky a její text bude povinně obsahovat následující slova: zářivka, recyklace, příroda, odpad
  3. koledu si společně zazpívejte a při tom se natočte na video
  4. video (max. délka 1 minut a 30 vteřin) spolu s textem koledy odešlete způsobem uvedeným níže

Hodnocení
Každá škola, která se zúčastní úkolu a doručí dle pokynů uvedených níže svoji „recyklační" koledu, obdrží 100 bodů; (nahraný zvukový záznam musí být kvalitní).
Dále oceníme vždy 3 vítězné práce z každé z následujících kategorií, které vybere odborná komise složená ze zástupců společnosti EKOLAMP s.r.o., školy umístěné na 1. místě získají bonus 1000 bodů, 2. místo obdrží 500 bodů a práce na 3. místě získají bonus 300 bodů.

I. Kategorie MŠ (do 6 let)
II. Kategorie I. stupeň ZŠ (6 - 11 let)
III. Kategorie II. stupeň ZŠ (12 -15let)
IV. Kategorie SŠ (16 - 18let)

Termín předání prací: Do 9. 1. 2011, 24:00 hod.

Hodnocení prací: Práce budou vyhodnoceny a body připsány do 23. 1. 2011

Zaslání úkolu
Každá škola může zaslat maximálně 2 nahrávky z každé soutěžní kategorie. Nesrozumitelné nebo špatně nahrané záznamy nebudou hodnoceny! Prosíme, zkontrolujte si před odesláním kvalitu svého záznamu. (samozřejmě chápeme, že většina nahrávek se uskuteční prostřednictvím mobilního telefonu - ale i ten je schopen relativně pěkného záznamu, na druhou stranu se nemusíte bát - při hodnocení prací nebude důležitá kvalita nahrávky, ale nápaditost zpracování, záznam provedený na digitální kameru nebude tedy upřednostněn
před vtipnou a zajímavou nahrávkou pořízenou mobilním telefonem.)
U nahrávky nezapomeňte uvést soutěžní kategorii (bez těchto údajů nebude nahrávka hodnocena)

JEDINÝM MOŽNÝM ZPŮSOBEM odeslání vaší koledy je přes webové stránky Recyklohraní. Po přihlášení se pod vaším ičo a heslem na www.recyklohrani.cz, můžete, v sekci aktuální úkoly nahrát vaše soubory - video záznam a text koledy.


text převzat z www.recyklohrani.cz