Zdroj: http://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=4229  •  Vydáno: 1.2.2018 19:34  •  Autor: Aneta Veřtatová

Malí a velcí kamarádi - Malí a veľkí kamaráti

Ohlédnutí za projektem, který byl zaměřený na vánoční období.

Vánoce jsou pro nás nejkrásnějším obdobím v roce. (Kromě letních prázdnin, ty milujeme úplně stejně. :-) ). Je tedy potřeba se na ně zodpovědně připravovat. Šikovné ručičky se letos rozhodly spojit přípravy s poznáváním nových kamarádů. Ty jsme našli na Slovenku v ZŠ Zbehy. A co všechno jsme si vyzkoušeli?

Jóó, Vánoce, Vánoce přicházejí..., ale před nimi je tu krásný adventní čas - ty vůně, adventní věnce, rozsvícení stromků v městech i malých vesničkách. Paráda! O všechny krásné adventní okamžiky jsme se podíleli s kamarády ze Slovenska. Několik fotek poslali i oni nám. Vánoční nálada se dostavila velmi rychle.

Díky malé anketě jsme zjistili, že na Vánocích máme nejraději DÁRKY. ( To snad každý, ne? ) Kromě toho nesmí chybět stromeček, příjemná atmosféra, čas strávený s rodinou a spousta laskomin.

Když už jsme u těch dobrot, dokážete si představit, že bychom neměli cukroví? Hrůza! My tedy ne! A protože perníčky jsou klasika, pustili jsme se do nich v Čechách i kamarádi na Slovensku. Bavilo nás nejen pečení, ale také zdobení- máme přece šikovné ručičky. Schválně, koukněte na fotky. Také z nich cítíte tu krásnou vůni koření a skvělou náladu. Při těch vzpomínkách je nám hezky a sbíhají se nám sliny.

,, Nesem vám noviny, poslouchejte...." Dobře, nechám toho, nedá se to poslouchat, já vím. Děti z naší školy a jejich kamarádi ze Zbeh to ale umí moc hezky. Využili jsme techniku a se Slovenskem jsme se spojili pomoci skypu. Po důkladné přípravě a nácviku textů jsme si společně zazpívali Nesem vám noviny a Povedzte nám, pastuškovia. Byl to skvělý zážitek a navíc jsme se konečně ,,osobně"  viděli se slovenskými kamarády.

Co dodat více? Díky projektu jsme se Vánoc rychle dočkali a čekání bylo letos neobvyklé a velmi příjemné. Už teď přemýšlíme, co vyvedeme příští rok.

Těšte se!!