Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=3647  •  Vydáno: 14.12.2016 15:01  •  Autor: Hana Pilařová

Programátoři z I. třídy

Jak i prvňáci absolvovali svou hodinu kódu.

Při dnešní hodině informatiky si prvňáci vyzkoušeli, jaké to je, stát se programátorem. Po té, co společně naprogramovali mě, abych prokličkovala mezi stoly a polochtala Emu, a po té, co si zopakovali vpravo x vlevo, nahoru x dolů, se pustili do práce.

Čekala na ně online aplikace Kodable, kde měli chlupatou kuličku provést bludištěm tak, aby posbírala všechny  mince. Zdá se vám to jednoduché?

Postupně se děti propracovaly k tomu, že už jim nestačily příkazy nahoru, dolů, vlevo a vpravo, ale už potřebovali i podmínku "když šlápneš na barevný čtverec, jdi dolů." A ti, které nezbrzdila podmínka se pustili i do cyklů "Zopakuj třikrát vpravo a dolů".

Vyzkoušejte si to také: Kodable

Další možnosti, kde si mohou děti vyzkoušet své schopnosti: (nejen)Informatika s aplikacemi - poslední řádek tabulky, první sloupec - Programování (vyzkoušejte libovolný odkaz)