Zdroj: http://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=2526  •  Vydáno: 6.1.2015 20:19  •  Autor: Hana Pilařová

Run Marco! aneb programujeme

Run Marco! = Běž Marco! je aplikace pro PC i tablety, pomocí které se děti učí základům programování - psaním (skládáním) jednoduchého kódu.

Každá lidská činnost se skládá z menších dílčích kroků. Někdy je můžete dělat v libovolném pořadí, jindy potřebujete zcela přesný postup. A pokud se máte domlouvat se stroji, musí být vaše vyjadřování opravdu hodně přesné. Pokud nebude, můžete se pak divit, že si stroj dělá, co chce (= to co jste mu zadali).

Představte si, že máte doma šikovného robota-hospodyňku a učíte ho uvařit čaj. Jaký postup povede k tomu, aby byl výsledkem voňavý šálek?

No tak tenhle ne!

V Run Marco! nebudete vařit čaj. Vaším úkolem bude naplánovat Marcovi cestu z místa, kde stojí, na místo, kde je diamant. Nejprve mu budete cestu plánovat krok po kroku, pak se naučíte zjednodušovat plán tím, že mu místo O krok dopředu - O krok dopředu - O krok dopředu, prostě řeknete Zopakuj třikrát akci O krok dopředu.

Troufnete si? Troufněte si! Potrénujte své vyjadřování, plánování, logické uvažování a buďte kreativní. A nebojte se, Marco s vámi bude mluvit česky.

Run Marco! - online pro PC

Run Marco! - aplikace pro iOS v AppStore

Run Marco! - aplikace pro Android v Google Play