Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=1577  •  Vydáno: 5.4.2013 1:02  •  Autor: Hana Pilařová

Nespíte ve škole? SLEDUJTE NÁS!

O pátečním spaní ve škole. O noci s Andersenem, na kterou Andersen nepřišel. O tom, jak se pečou stromy. O tom, jak funguje spojení Stráže se světem.
DOPLNĚNO VIDEO SE ZÁZNAMEM VYSÍLÁNÍ.

Letošní spaní ve škole proběhlo jako součást hned tří projektů.

Od září spolupracuje školní družina s druháky ze slovenské Ilavy v rámci eTwinningového projektu "Tajemství stromů". Také naši slovenští kamarádi 5. dubna nocovali ve škole a uzavřeli tak své měsíční putování za pohádkami a za záchranou pohádkového stromu.

Protože 5. dubna probíhá oficiální Noc s Andersenem, byli jsme letos my jejím partnerem.

A v neposlední řadě bylo naše "spaní" součástí DLN (Digital Learning Night), kterou pořádal GEG Učte s námi. GEG je zkratka pro Google Edu Group a GEG Učte s námi je skupina nadšených učitelů, kteří vzájemně spolupracují, rádi sdílejí své (nejen školní) nápady a používají Google aplikace (nejen při výuce). Však také jedna z možností, jak se na naše Spaní ve škole přihlásit, byla prostřednictvím Google formuláře.

Všem, kteří s námi ve škole nebyli, jsme dali možnost průběžně sledovat náš školní web, kde se objevovaly aktuální informace. A krátce po půl deváté Barča a Pepa pozdravili diváky přímo v živém vstupu prostřednictvím Google Hangout a youtube.

Děkujeme:

A teď se dívejte, co všechno se dělo:

Tato místa jsme navštívili:

Zobrazit místo Digital Learning Night = Andersenovská noc na větší mapě

Dveře prvním spáčům jsme otevřeli v 16:45. Chvilku po 17:00 jsme zamykali za posledními doprovodnými maminkami a chystali jsme ležení.

Zvonek nás zavolal do knihovny. kde jsme si povídali o tom, proč noc s Andersenem a také o přinesených knížkách.

Následovalo rozlosování do skupin a cesta za plněním úkolů stromu pohádek.

1. úkol: Upečte strom.

2. úkol: Vyrobte loutkové divadlo a zahrajte pohádku.

3. úkol: Spojte se se světem.

A ještě fotky:

Během spojení jsme zbaštili stromy a také sehráli pohádky. Někteří už byli totiž hodně ospalí.

A po krátkém zhodnocení, u kterého vypadalo, že většina už spí, jsme šli do Hajan.

Ale v Hajanech se nám to zase nějak probralo.

A tak hlásíme, že někteří povídálkové usínali až kolem jedné (a to už pod pohrůžkou, že půjdou v bazénu ke dnu, případně že příští rok už to bude bez nich).

A jak to bylo ráno?