Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz

Look around! rss

Během práce na projektu budou děti ze zapojených škol vedeny k vnímání a pozorování svého okolí a dění ve škole. Jejich úkolem bude vyfotografovat, co vidí, pomocí digitálního fotoaparátu nebo mobilního telefonu. Pořízené fotografie budeme vzájemně sdílet, některé poslouží k tvorbě společného obrazového slovníku, z jiných vybereme nejlepší do společného kalendáře, další se stanou součástí kroniky školního roku.
Projekt povede k rozvoji komunikačních dovedností, slovní zásoby a k osvojování praktických IT dovedností při práci s fotoaparátem a používanými aplikacemi.

Budeme rozvíjet:

 • pozorovací schopnosti
 • estetické vnímání
 • kreativitu
 • komunikační dovednosti a slovní zásobu
 • IT dovednosti - fotografování a úprava fotografií, sdílení a publikování fotografií

Porovnáme:

 • život v partnerských zemích
 • tradice a zvyky

Naši partneři:

 • ICS "Card. O. Giorgi" di Valmontone , Valmontone (Rm) Itálie
 • ICS "F. Querini" di Venezia, Venezia (Ve) Itálie
 • ICS "F. De Pisis" di Brugherio, Brugherio (Mb) Itálie
 • Ecole élémentaire Louis Guingot, Custines Francie
 • LEPL Kutaisi Public School #11, Kutaisi Gruzie
 • INS de Tona, Tona Španělsko

Práci naprojektu můžete sledovat: https://twinspace.etwinning.net/43079/home


Look around - Kalendář

Kalendář projektu Look around pro další školní rok.

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 23.6.2018 23:46  •  Přečteno: 6298x  •  Komentářů: 0

Letní putování prázdninového autíčka

Letošní cesta prázdninového autíčka startuje už 1. července. Připravte se, rozhlížejte se, foťte a sdílejte!

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 23.6.2018 18:12  •  Přečteno: 8224x  •  Komentářů: 0

Look around - Slovník

To, co jsme fotografovali ve čtyřech jazycích.

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 8.6.2018 17:15  •  Přečteno: 6967x  •  Komentářů: 0

Look around - Hodnotíme

Co jsme s projektem zažili, co na něm bylo nejlepší?

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 28.5.2018 8:38  •  Přečteno: 6321x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Cestování

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 4.4.2018 8:34  •  Přečteno: 6317x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Květina

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 2.3.2018 8:33  •  Přečteno: 6296x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Socha

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 1.2.2018 8:31  •  Přečteno: 6012x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Černá a bílá

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 3.1.2018 8:29  •  Přečteno: 6403x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Světla

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 2.12.2017 8:28  •  Přečteno: 6454x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Cesta

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 1.11.2017 8:24  •  Přečteno: 6618x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Barvy

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 1.10.2017 8:23  •  Přečteno: 6080x  •  Komentářů: 0

Fotografujeme téma - Strom

V rámci projektu Look around! (Rozhlédni se!) spolupracujeme se školami v evropských zemích. Jednou z aktivit je fotografování na dané téma. Zapojte se i vy a vložte fotografii na společnou nástěnku. (Je to stejné jako u cestovatelského prázdninového autíčka).

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 1.9.2017 21:37  •  Přečteno: 7181x  •  Komentářů: 0

Naše ABECEDA

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 18.8.2017 10:06  •  Přečteno: 7182x  •  Komentářů: 0

Rozhlédni se!

eTwinningový projekt pro ty, kteří rádi (nejen) fotografují

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 17.8.2017 20:30  •  Přečteno: 7622x  •  Komentářů: 0