Warning: Undefined variable $desc in /web/htdocs/www.zsstraz.cz/home/www/web/require/hcm.php on line 316

ZŠ STRÁŽ - Hello from England
Kategorie: Aktuálně, Flat Stanley

Hello from England

Před týdnem napsali dopis a dnes vylezli v ředitelně z obálky.

Na návštěvu k nám přijeli paní učitelka Mathewson, Amy, Robert, Maddie, Chrissie, Jasmine, Leon, Taylor a David James. Všichni chodí do 1. a 2. ročníku v anglickém Choppingtonu.

Do třídy k paní učitelce Mathewson chodí 24 dětí. Kromě ní se o děti starají také dvě asistentky. Třída je to velmi přátelská, děti se těší na na práci i na hry a moc rády zpívají. V tématu "Doma a venku" se seznamovali s vlastním okolím, ale učili se také o Číně. Brzy se budou učit o tom, jak se v Norsku slaví Vánoce a byli by rádi, kdybychom jim vyprávěli něco o našich Vánocích nebo jiných svátcích, které u nás máme.

Všichni doufají, že zaznamenáme jejich dobrodružství u nás a že i oni budou moci v Anglii pečovat o naše děti. :)

Úterý - Tuesday - 15. 11. 2011

Jasmine se u nás doma docela zabydlela. Školkáči jí připravili bydlení a nezapomněli ani na zubní kartáček. :)

Doufám, že se dozvíme i něco o tom, jak se ostatním návštěvníkům z Anglie líbilo ve vašich domácnostech.

icon , - odpovědět

Dnes při kroužku se děti rozprchli ke svým českým neplacatým kamarádům, kteří mají za úkol se o ně postarat a všechno jim ukázat. Někteří svou péči vzali opravdu vážně (a já jim děkuji), protože hned začali řešit, jak a kde budou spát "Ale já pro něj nemám, pančelko, pyžamo!"
Kristýnka hned vzala paní učitelku Mathewsovou na procházku. Pepa pustil svému kamarádovi do ucha své oblíbené písničky, Honzík plánoval, co budou dnes jíst a pít.
Matěj vzal svůj úkol také zodpovědně, nejprve si přeložil odkud Robert je a co rád dělá. Pak se dokonce pomocí map vydal do severní Anglie, zjistil, že děti přijely z městečka vzdáleného 1590 km a že cesta by jim trvala víc než 14 hodin.

Vypadalo to, že Jasmine bude nocovat ve škole, ale nakonec se náš Honzík rozhodl, že je třeba, aby měla pořádnou peřinu a kartáček na zuby. Tak jsem zvědavá, jak si s tímhle úkolem náš předškolák poradí.

Všem hostitelům přeji hodně štěstí.

icon odpověděl(a)

My jsme měli doma Amy a užili jsme si s ní spoustu zábavy.

icon odpověděl(a)

Je to teď trochu náročnější .. zahraniční návštěvy se nám ve škole hromadí a žádné naše děti, ještě nevyzkoušely, jaké je to, cestovat v obálce. Musíme se polepšit, poslat všechny na Vánoce domů, aby se jim nestýskalo a naopak někoho od nás poslat do světa.

Uf Uf .. máme co dělat :)